|   | 

Czystość podczas pracy – odkurzacz przemysłowy Festool

 

Utrzymywanie stanowiska pracy w czystości, zwłaszcza podczas obcowania z materiałami pyłogennymi to obowiązek każdego użytkownika sprzętu. Podczas obróbki drewna, metalu, plastiku, czy innego materiału mogącego podczas pracy generować kurz, pył, lub też większe odłamki, powinno się zastosować dobrej klasy odkurzacz ssący. Dobór takiego urządzenia pod względem jego mocy oraz konkretnego modelu może okazać się strzałem w dziesiątkę, który znacząco ułatwi i uprzyjemni pracę.

Odkurzacz przemysłowy – dostępność modelu i ich cena

Urządzenie nazywane potocznie odkurzaczem przemysłowym nie jest produktem nowym, bo już od długiego czasu jest on wykorzystywany podczas pracy przez przedstawicieli wielu zawodów, głównie technicznych. Obecnie osoby korzystające z odkurzaczy mają do wyboru także urządzenia, które można dopasować bezpośrednio do tego, które generuje odpady, na przykład frezarki, pilarki, czy wiertarki. Dzięki temu bezpośredniemu połączeniu pył lub inne osady są zasysane bezpośrednio do worka odkurzacza, nie mając możliwości na wydostanie się na zewnątrz. Umożliwia to wszelkie przeróbki bez konieczności rozkładania ochronnych folii lub żmudnego usuwania później białego albo drewnianego nalotu.

Odkurzacz przemysłowy Festool – niemiecka jakość w Polsce

Marka Festool to ceniony na rynku, działający na nim od ponad 90 lat producent wszelkiego rodzaju osprzętu do obróbki różnego rodzaju materiałów. Ich obecnie dostępnym produktem, mającym już spore grono fanów także w Polsce jest odkurzacz przemysłowy marki Festool.

Odkurzacz ten wpisuje się całkowicie w obowiązujące trendy odnośnie do sprawdzonego sprzętu do pracy każdego dnia. Zastosowane w jego mechanizmie technologie umożliwiają zasysanie o odpowiedniej mocy, by poruszyć i zassać nawet drobiny o większym przekroju, co sprawia, że jego efektywność jest większa, niż standardowego odkurzacza. Jakość oraz długość pracy również jest optymalna ze względu na pojemność zbiornika na odpady (prawie 40 litrów pojemności) czy też na samoczyszczący filtr, o którym tak często przecież każdemu się zapomina. W odkurzaczu Festool ten problem nie istnieje, ponieważ filtr oczyszcza się sam. Dzięki temu nie ma potrzeby robienia generujących straty oraz wydłużających całą pracę przerw w celu jego mechanicznego oczyszczenia.

Szukasz oficjalnego i pewnego dystrybutora odkurzaczy przemysłowych? Sprawdź ofertę renomowanego sklepu ze elektronarzędziami i urządzeniami marki Festool na e-metal.pl >>

Plusy odkurzacza przemysłowego Festool – mobilność oraz dopasowanie się do innych urządzeń podczas pracy

Dzięki zastosowanym w podłożu urządzenia kółkom istnieje możliwość swobodnego ruchu odkurzacza po płaskich powierzchniach. Kółka są umieszczone na odpowiedniej wysokości, co umożliwia im pokonywanie niskich progów, lub innych przeszkód, jak okablowanie, swobodnie też można nimi manewrować po folii zabezpieczającej, lub macie izolacyjnej. Materiał, z którego robione są kółka, nie powoduje też zarysowań i zadr na mniej trwałych powierzchniach.

Dzięki swojej mobilności urządzenie może zostać przyciągnięte z miejsca na miejsce za pomocą poręcznego uchwytu. Dzięki niemu można odkurzacz także przenosić oraz swobodnie transportować. Poręczny schowek na kabel zasilający sprawia, że za odkurzaczem nie ciągnie się mogący stanowić zagrożenie zaplątania i upadku przewód.

Marcin

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla