|   | 

Jaki 65-calowy telewizor kupić 2022 roku?

Telewizory 65-calowe od wielu lat szybko zyskują na popularności. Nie jest to zaskakujące. Te 65-calowe telewizory 4K są coraz bardziej atrakcyjne cenowo. Pozwalają dostrzec wszystkie szczegóły, cieszyć się filmowymi emocjami i w pełni korzystać z funkcji Smart TV. Prawdopodobnie zadajesz sobie następujące pytania: Który 65-calowy telewizor powinienem kupić? I za jakie funkcje warto wydać więcej? Recenzujemy i polecamy najlepsze 65-calowe telewizory w cenie od 2500 zł.

Dlaczego warto kupić telewizor 65-calowy?

Wiele osób staje przed dylematem, jeśli chodzi o wybór telewizora. Na rynku wciąż dominują telewizory mniejsze niż 55 cali, ale większość wnętrz jest w stanie pomieścić 65-calowy ekran. Czy warto ponieść dodatkowy koszt?

Warto zauważyć, że 65-calowy ekran ma nawet o 40 procent większą powierzchnię niż ten 55-calowy. To ogromny wzrost wielkości obrazu. To tylko 10 cali. Często różnica w cenie jest niewielka, a warto. Polecamy wszystkim rozważenie większego telewizora niż pierwotnie zamierzali. Więcej porad zakupowych wraz z testami i recenzjami znajdziesz na tentest.pl

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie 65-calowego telewizora?

65-calowy telewizor klasy podstawowej można kupić za nieco ponad 21 tysięcy dolarów. Trudno jest polecić sprzęt tej klasy. 65-calowy telewizor może z łatwością pokazać wady tańszych telewizorów, podczas gdy 55-calowe modele można zignorować. Jeśli zamierzamy kupić większy telewizor, warto rozważyć model z wyższej półki, który posiada lepszy procesor do przetwarzania obrazu i upscalingu treści.

Jak w przypadku wszystkich telewizorów, warto zapłacić więcej za model z matrycą 120Hz. To znacznie poprawia płynność i ruch. Spodoba się to zwłaszcza fanom sportu i gier, ale nie tylko. Matryca OLED oraz ekrany LCD z wielostrefowym podświetleniem za pomocą Mini LED to najlepsze telewizory 65-calowe. Nie należą one jednak do najdroższych.

Duży telewizor

Na jakie modele warto zwrócić uwagę kupując 65-calowy telewizor w 2022 roku?

Jesteśmy już w połowie 2022 roku, więc wiele nowych telewizorów, które zostały zapowiedziane na styczniowych targach CES w Las Vegas, trafiło do sklepów. Różnica polega na tym, że zeszłoroczne modele nie zostały wyprzedane, a nowe modele są nadal bardzo drogie. Warto przyjrzeć się zakupowi zeszłorocznego modelu, jeśli uda się go znaleźć w sklepie stacjonarnym w rozsądnej cenie. My skupiliśmy się już na urządzeniach na ten rok ze względu na zmienną dostępność modeli z ubiegłego roku.

Mimo przedświątecznego boomu zakupowego, inflacja i niska sprzedaż w ostatnich tygodniach raczej nie spowodują znaczących spadków cen elektroniki, w tym telewizorów. Ważne jest, aby monitorować ceny i nie zwlekać z zakupami. Trzeba pamiętać, że wciąż dominuje zasada "taniej było wcześniej".

Ze względu na szeroką gamę treści, które są obecnie dostępne, polecam wybierać sprzęt ze średniej i wyższej półki cenowej. Po prostu telewizor ma większe możliwości niż filmy i seriale 4K z HDR i Dolby Vision. Jednak do Dolby Atmos potrzebny będzie soundbar.

W telewizorach na rok 2022 jest kilka wartych uwagi zmian: Ekrany QD-OLED Sony i Samsunga (S95B, A95K), przybycie telewizorów Mini z podświetleniem LED od Sony, dużych telewizorów w TCL, matowych telewizorów w Samsungu The Frame oraz nowej wersji Smart TV Samsunga z ekranem centralnym (we wszystkich modelach w tym roku). Te nowe produkty są warte rozważenia. Te produkty są zdecydowanie warte uwagi, nawet jeśli nie są tanie.

Paulina

Zobacz również

  • Led do TV

    Led do TV to świetna gratka dla każdego fana nietuzinkowych efektów. Dodaj wnętrzu smaku, zaczynając od oświetlenia LED! Led za...

  • Power bank - jaki wybrać?

    Wiele osób zastanawia się jak wybrać powerbank? Przed nami poradnik zakupowy. Zdecydowana większość osób korzysta przynajmniej z...

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla