|   | 

Jaki 65-calowy telewizor kupić 2022 roku?

Telewizory 65-calowe od wielu lat szybko zyskują na popularności. Nie jest to zaskakujące. Te 65-calowe telewizory 4K są coraz bardziej atrakcyjne cenowo. Pozwalają dostrzec wszystkie szczegóły, cieszyć się filmowymi emocjami i w pełni korzystać z funkcji Smart TV. Prawdopodobnie zadajesz sobie następujące pytania: Który 65-calowy telewizor powinienem kupić? I za jakie funkcje warto wydać więcej? Recenzujemy i polecamy najlepsze 65-calowe telewizory w cenie od 2500 zł.

Dlaczego warto kupić telewizor 65-calowy?

Wiele osób staje przed dylematem, jeśli chodzi o wybór telewizora. Na rynku wciąż dominują telewizory mniejsze niż 55 cali, ale większość wnętrz jest w stanie pomieścić 65-calowy ekran. Czy warto ponieść dodatkowy koszt?

Warto zauważyć, że 65-calowy ekran ma nawet o 40 procent większą powierzchnię niż ten 55-calowy. To ogromny wzrost wielkości obrazu. To tylko 10 cali. Często różnica w cenie jest niewielka, a warto. Polecamy wszystkim rozważenie większego telewizora niż pierwotnie zamierzali. Więcej porad zakupowych wraz z testami i recenzjami znajdziesz na tentest.pl

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie 65-calowego telewizora?

65-calowy telewizor klasy podstawowej można kupić za nieco ponad 21 tysięcy dolarów. Trudno jest polecić sprzęt tej klasy. 65-calowy telewizor może z łatwością pokazać wady tańszych telewizorów, podczas gdy 55-calowe modele można zignorować. Jeśli zamierzamy kupić większy telewizor, warto rozważyć model z wyższej półki, który posiada lepszy procesor do przetwarzania obrazu i upscalingu treści.

Jak w przypadku wszystkich telewizorów, warto zapłacić więcej za model z matrycą 120Hz. To znacznie poprawia płynność i ruch. Spodoba się to zwłaszcza fanom sportu i gier, ale nie tylko. Matryca OLED oraz ekrany LCD z wielostrefowym podświetleniem za pomocą Mini LED to najlepsze telewizory 65-calowe. Nie należą one jednak do najdroższych.

Duży telewizor

Na jakie modele warto zwrócić uwagę kupując 65-calowy telewizor w 2022 roku?

Jesteśmy już w połowie 2022 roku, więc wiele nowych telewizorów, które zostały zapowiedziane na styczniowych targach CES w Las Vegas, trafiło do sklepów. Różnica polega na tym, że zeszłoroczne modele nie zostały wyprzedane, a nowe modele są nadal bardzo drogie. Warto przyjrzeć się zakupowi zeszłorocznego modelu, jeśli uda się go znaleźć w sklepie stacjonarnym w rozsądnej cenie. My skupiliśmy się już na urządzeniach na ten rok ze względu na zmienną dostępność modeli z ubiegłego roku.

Mimo przedświątecznego boomu zakupowego, inflacja i niska sprzedaż w ostatnich tygodniach raczej nie spowodują znaczących spadków cen elektroniki, w tym telewizorów. Ważne jest, aby monitorować ceny i nie zwlekać z zakupami. Trzeba pamiętać, że wciąż dominuje zasada "taniej było wcześniej".

Ze względu na szeroką gamę treści, które są obecnie dostępne, polecam wybierać sprzęt ze średniej i wyższej półki cenowej. Po prostu telewizor ma większe możliwości niż filmy i seriale 4K z HDR i Dolby Vision. Jednak do Dolby Atmos potrzebny będzie soundbar.

W telewizorach na rok 2022 jest kilka wartych uwagi zmian: Ekrany QD-OLED Sony i Samsunga (S95B, A95K), przybycie telewizorów Mini z podświetleniem LED od Sony, dużych telewizorów w TCL, matowych telewizorów w Samsungu The Frame oraz nowej wersji Smart TV Samsunga z ekranem centralnym (we wszystkich modelach w tym roku). Te nowe produkty są warte rozważenia. Te produkty są zdecydowanie warte uwagi, nawet jeśli nie są tanie.

Paulina

Zobacz również

  • Led do TV

    Led do TV to świetna gratka dla każdego fana nietuzinkowych efektów. Dodaj wnętrzu smaku, zaczynając od oświetlenia LED! Led za...

  • Power bank - jaki wybrać?

    Wiele osób zastanawia się jak wybrać powerbank? Przed nami poradnik zakupowy. Zdecydowana większość osób korzysta przynajmniej z...

  • Hurom HW

    Profesjonalna i nowoczesna wyciskarka gastronomiczna Hurom HW Pro (HoReCa) idealnie nadaje się do mniejszych zadań komercyjnych w kawiarniach...

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla