|   | 

Led do TV

Led do TV to świetna gratka dla każdego fana nietuzinkowych efektów. Dodaj wnętrzu smaku, zaczynając od oświetlenia LED!

Led za telewizorem

Led za telewizorem to nowy trend, który podoba się coraz większej liczbie ludzi, skłaniając ich do podświetlenia swoich telewizorów. Ledy do tv budzą jednak wiele pytań wśród ludzi, na które warto znać odpowiedź.

Jednym z głównych pytań na temat ledów za telewizorem jest fakt, czy nie zmieniają i nie odkształcają one obrazu. Prawda jednak wygląda w ten sposób, że w normalnych okolicznościach obraz na ścianie jest jedynym, jasnym punktem, podczas gdy naokoło panuje ciemność. Takie patrzenie dość mocno niszczy nasze oczy, co wielokrotnie udowodniono dzięki badaniom. Umieszczenie ledów za telewizorem sprawia, że ciemność naokoło obrazu się rozprasza, tym samym niwelując „obrażenia”, jakie otrzymują nasze oczy w czasie oglądania. Poza tym oświetlenie ledowe w żaden sposób nie wpływa na obraz, dzięki czemu jest nie tylko zwykłym trendem, ale i sposobem na ochronę naszego spojrzenia.

Ledy na taśmie

Ledy na taśmie to autentyczny trend obecnych czasów. Dzięki łatwemu montażowi jesteśmy w stanie podświetlić nasz telewizor sami. Wystarczy dobrać odpowiednią długość i wybrać kolor podświetlenia, który preferujemy.

Ledy na taśmie to jednak nie jedyny sposób podświetlenia, są też paski Led, które możemy zainstalować również na ścianie czy innych miejscach w domu, które chcemy podkreślić blaskiem ledowych lampek.

Wracając jednak do ledów na taśmie, to występuje ona w kilku rodzajach, w tym na taśmie RGB, która charakteryzuje się możliwością zmiany kolorów, między innymi za pomocą pilota. Dzięki temu możemy ożywić tył naszego telewizora zimnymi, jak i ciepłymi barwami, a dzięki pilotowi również dopasować odcień do np. klimatu filmu czy własnego nastroju.

Led paski

Paski LED doskonale sprawdza się nie tylko za telewizorem. Coraz więcej osób ozdabia nimi ściany, regały i wiele innych ważnych dla siebie powierzchni. Dzięki temu można nadać im indywidualny styl i klimat, który pasuje nam jako właścicielom domu/mieszkania.

Artykuł partnera

Paulina

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla