|   | 

Najlepsze odtwarzacze i nagrywarki CD dla DJ-ów i fanów domowego audio

Dlaczego płyty CD dostają taką złą renomę? Przecież nie tak dawno temu ustawiliśmy się w kolejce w takich sklepach jak Tower Records, by jako pierwsi dostać w swoje ręce nowy album lub limitowaną edycję DigiPaka od ulubionego artysty lub zespołu. Ale kiedy muzyka cyfrowa wkradła się na rynek na początku lat 2000, płyty CD straciły swój blask, etui na biżuterię i fizyczne płyty zostały zastąpione przez iPody i MP3, a w końcu wzrost streaming.

Według Recording Industry Association of America (RIAA), sprzedaż płyt CD w Stanach Zjednoczonych spadła o 94 procent od momentu osiągnięcia szczytu w 2000 roku. W tym roku sprzedano prawie 950 milionów albumów, na czele z nowymi wieloplatynowymi zestawami od takich artystów jak NSYNC i Britney Spears oraz nieustającym sukcesem albumów m.in. The Backstreet Boys, Ricky Martin, Shania Twain i Santana. W 2018 roku sprzedano "tylko" 52 miliony albumów, a tylko jeden - soundtrack do The Greatest Showman - sprzedał ponad milion sztuk.

Jednak nawet dzięki sukcesowi platform streamingowych, takich jak Apple Music, Spotify i Amazon Music, format płyty kompaktowej żyje, a wszystkie główne albumy nadal otrzymują płytę CD. Oczywiście jest to jakość dotykowa płyty (i broszury), ale płyty CD oferują również większą niezawodność i spójność, jeśli chodzi o Twoją muzykę. Krystalicznie czysty dźwięk jest bezkonkurencyjny i w przeciwieństwie do transmisji strumieniowej, nigdy nie musisz się martwić o złe połączenie lub buforowanie.

Aby maksymalnie wykorzystać kolekcję płyt CD, należy zaktualizować aparat słuchowy. Przenośne odtwarzacze CD i boomboxy doskonale sprawdziły się na studiach, ale aby naprawdę poprawić jakość dźwięku, potrzebny jest pełnowymiarowy odtwarzacz CD.

Znalezione przez nas zestawy mogą być używane na wszystkich poziomach, niezależnie od tego czy jesteś entuzjastą audio, DJ-em czy po prostu chcesz zaktualizować swoją konfigurację audio w domu. Są one również świetne do miksowania i nagrywania, z różnymi funkcjami, które normalnie można znaleźć tylko w profesjonalnym studio. I pomimo tego, co można by pomyśleć, te urządzenia też nie są tak duże i można je zgrabnie umieścić na półce, stoliku bocznym lub uchwycie (uwaga: te urządzenia są dostarczane tylko z odtwarzaczem CD, więc należy zabrać ze sobą pasujący zestaw głośników).

Czas odkurzyć kolekcję płyt CD i odtworzyć te płyty. Ponieważ kiedy winyl może wrócić, warto również ponownie zainwestować w mały plastikowy dysk powlekany aluminium.

1. Tascam CD-RW900MKII Profesjonalny odtwarzacz CD-Rackmount

Odtwarzacz CD-RW900MKII firmy Tascam posiada wiele profesjonalnych funkcji, niezależnie od tego, czy miksujesz utwory, czy tylko słuchasz nagrania w domu.

Dla entuzjastów amatorów dźwięku odtwarzacz CD oferuje czyste, czyste brzmienie, które jest jak najbardziej zbliżone do oryginalnego nagrania CD. Słuchacze mówią, że urządzenie było w stanie odtworzyć wszystkie drobne szczegóły odtwarzanych utworów z wyrównanymi wysokimi i niskimi tonami.

DJe i inżynierowie dźwięku doceniają opatentowany przez Tascam "TEAC Tray-Loading Transport", który zapewnia bezproblemowe nagrywanie podczas zapisu znaczników śladów, co nie jest możliwe w przypadku konwencjonalnych napędów PC.

Ręczne ustawienia obejmują kontrolę wysokości dźwięku, automatyczne podłączanie, funkcję fade-in i fade-out oraz lewe i prawe wejście analogowe, każde z własnym analogowym przełącznikiem wzmocnienia, dzięki czemu można kontrolować dźwięk i ładowanie utworów podczas ich odtwarzania.

Zalety

Tascam ma ponad trzy dekady doświadczenia w inżynierii dźwięku i rozwija produkty zarówno dla profesjonalistów jak i okazjonalnych fanów muzyki. Fani mówią, że używają tego urządzenia (i innych produktów Tascam) od lat bez żadnych problemów.

Wady

Niektórzy mówią, że urządzenie jest lekkie i chcieliby, aby było bardziej wytrzymałe.

2. Tascam CD-200BT Profesjonalny stojakowy odtwarzacz CD

Tascam CD-200BT to prawdziwy wielozadaniowy odtwarzacz i nagrywarka CD. Za pomocą Tascam CD-200BT można sparować do ośmiu urządzeń audio jednocześnie oraz szybko i łatwo przełączać między nimi.

Typowe urządzenia pozwalają na jednoczesne sparowanie tylko jednego urządzenia, ale CD-200BT posiada przycisk umożliwiający sparowanie odtwarzacza z wieloma urządzeniami nadawczymi (o ile wszystkie obsługują funkcję Bluetooth). Oznacza to: Zacznij od odtworzenia utworu z płyty CD, a następnie w prosty sposób przełącz się na plik cyfrowy z telefonu lub tabletu.

Konfiguracje wtykowe współpracują również z linią stereo RCA, koncentrycznymi i optycznymi wyjściami audio oraz gniazdem słuchawkowym.

Odporna na wstrząsy pamięć 10-sekundowa zapobiega przeskakiwaniu, a wewnętrzny zegar został ulepszony, aby uzyskać bardziej miękki dźwięk i mniej zakłóceń.

Zalety

Napęd CD obsługuje odtwarzanie plików CD-DA i WAV/MP3/MP2; użytkownicy mówią, że niektóre "wypalone" lub porysowane płyty CD pominięte na innych napędach dobrze działały z kamerą Tascam.

Wady

Użytkownicy mówią, że ekran jest mały i może być trudny do odczytania.

3. Numark odtwarzacz CD MP103USB

Jeśli szukasz urządzenia typu all-in-one, nie możesz zrobić nic lepszego niż ten odtwarzacz CD z Numark.

Świetna opcja dla DJ-ów i wykonawców na żywo. Za pomocą tego urządzenia można odtwarzać muzykę z płyt CD lub podłączyć pamięć USB, aby załadować do systemu tysiące utworów.

W przypadku spektakli lub przedstawień tanecznych wybierz tryb "Single Play" i wprowadź słowo kluczowe po naciśnięciu przycisku Play; po zakończeniu utworu system automatycznie zatrzyma się, unikając przerażającego pośpiechu, aby zatrzymać się przed odtworzeniem następnego utworu. Masz próbę? Ustaw marker do zaznaczania tytułu w dokładnym miejscu, aby nie trzeba było przewijać go do przodu lub do tyłu, aby znaleźć sekcję, którą chcesz powtórzyć.

DJe uwielbiają również Numark, ponieważ jego zbalansowane wyjścia XLR i RCA z łatwością łączą się ze sprzętem DJ-skim, podczas gdy kompaktowy wyświetlacz miksowania pozwala na regulację wysokości i tempa dla precyzyjnego miksowania. Istnieją nawet opcje drapania i zapętlania toru.

Co nam się podoba: możliwość odtwarzania przez odtwarzacz zarówno płyt CD, jak i plików cyfrowych. Korzystając z wejścia USB w MP103USB, możesz załadować swoją cyfrową bibliotekę muzyczną na pamięć flash USB lub dysk twardy, aby występować na koncercie. Jeden przycisk pozwala na płynne przełączanie między płytą fizyczną a plikiem MP3.

Zalety

Możliwość montażu w stelażu, aby dopasować się do każdej konfiguracji DJ-skiej, z dużą ilością funkcji audio i miksowania, które nie występują w innych urządzeniach.

Wady

Za dziesięć funtów jest to jedna z cięższych opcji na naszej liście.

Marcin

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla