|   | 

Power bank - jaki wybrać?

Wiele osób zastanawia się jak wybrać powerbank? Przed nami poradnik zakupowy.

Zdecydowana większość osób korzysta przynajmniej z jednego mobilnego urządzenia. Jest także sporo tych, którzy sobie nie wyobrażają życia bez tabletu, smartfona czy też aparatu w codziennych użytkowaniu. W takiej sytuacji rozwiązaniem, gdy pod ręką nie mamy zasilacza są właśnie powerbanki, a więc specjalne gadżety, które ostatnimi czasy zyskały znacząco na popularności.

Oferta producentów jest niezwykle szeroka. Jaki zatem power bank wybrać?

Pojemność powerbanka - jaka dokładnie powinna być?

Pojemność jest najważniejszym parametrem, na jaki należy zwracać uwagę przy zakupie power banku. Aby użyteczność jego była w pełni zadowalająca to pozwalać powinien przynajmniej na uzupełnienie podwójne baterii naszego telefonu oraz jedno ładowanie pełne tabletu. Jaką zatem powinien mieć pojemność?

Przyjmuje się, że dla wielu osób wartością minimalną będzie 5000 - 6000 MAH. Przy tym jednak należy uwzględnić, że przeliczenia proste nie zawsze się do końca sprawdzają, ponieważ power bank jest narażony na samoczynną utratę energii, która średnio wynosi około dwudziestu procent.

Jakie urządzenie naładować można power bankiem?

W zasadzie to każdy power bank jest wyposażony w minimum dwa złącza. Chodzi o USB oraz microUSB. MikroUSB służy do ładowania samego power banku, a USB przekazuje energię innym urządzeniom. Chociaż wymienia się najczęściej tablety i smartfony, to katalog jest tutaj i wiele szerszy oraz także obejmuje muzyczne odtwarzacze, konsole do gier, aparaty cyfrowe, smartwatche, nawigacje samochodowe oraz kamery.

W zestawie standardowo z power bankiem znajduje się także przewód USB-microUSB. Pozwala on na ładowanie większości wymienionych powyżej urządzeń. Należy pamiętać, że w przypadku tabletów oraz smartfonów Apple, czyli iPadów będzie potrzebna przejściówka ze złączem Lightning.

Powerbankiem naładujemy następujące urządzenia: smartfony, smartwatche, tablety, kamery, aparaty cyfrowe czy też kamery.

Dwa porty USB w jednym powerbanku - dlaczego mają one różne oznaczenia?

Niektóre z powerbanków oferują dwa porty USB. To rozwiązanie okazuje się niezwykle praktyczne, ponieważ jest możliwe ładowanie dwóch urządzeń w jednym czasie. W takowych przypadkach mają one najczęściej różne oznaczenia, jak 1A oraz 2.1A. Jednak nie jest to bez znaczenia.

Oznaczenia oraz obudowa - o czym dokładnie świadczą?

Power bank powstał tak naprawdę z myślą o tym, aby nam służyć głównie poza domem. W związku z tym powinien się charakteryzować wymiarami w miarę kompaktowymi, a także wytrzymałą stosunkowo obudową. Producenci sobie zdają coraz częściej sprawę z ekologii i odchodzą od sztucznych tworzyć oraz na przykład stawiają na aluminium. Jest ono nie tylko tak naprawdę trwalsze, ale zapewnia jednoczenie miłą stylistykę dla oka. Nie są jednak to jedyne opcje. Mamy do wyboru również power banki z obudowami, które pokryte są gumą miękką czy też materiałem, który przypomina nieco skórę.

hamamobile.pl

Adrian

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla