|   | 

Rodzaje kalendarzy adwentowych oraz jak je zrobić samemu?

Kalendarz adwentowy tradycyjnie kojarzy się z dzieciństwem i niecierpliwym oczekiwaniem świąt Bożego Narodzenia. Drobne czekoladki ukryte w 24 okienkach kartonowego pudełka miały umilać to oczekiwanie – choć nie każde dziecko miało w sobie tyle samodyscypliny, by rzeczywiście zjadać wyłącznie jedną czekoladkę każdego dnia. Obecnie na rynku mamy już znacznie więcej rodzajów kalendarzy adwentowych, przeznaczonych nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Jakie kalendarze proponują sklepy internetowe oraz jak zrobić kalendarz adwentowy samodzielnie?

Kosmetyki

Szczególną popularnością cieszą się kalendarze adwentowe przygotowywane przez drogerie oraz firmy kosmetyczne. Składają się na nie 24 miniatury produktów z ofert różnych marek. Dzięki temu każdego dnia możesz wypróbować inny kosmetyk, który pomoże Ci zadbać o siebie jeszcze przed świętami i przełomowym okresem Nowego Roku.

Herbata i kawa

Swoje kalendarze adwentowe szykują także palarnie kaw czy sklepy oferujące mieszanki herbat. W takim kalendarzu znajdują się próbki różnych produktów z asortymentu. Każdego dnia oczekiwania na Gwiazdkę możesz zatem cieszyć się nowym smakiem aromatycznej herbaty lub pobudzającej kawy i wybierać swoje ulubione.

Czekoladki luksusowe

Obok tak popularnych kalendarzy adwentowych dla dzieci występują również słodkie kalendarze dla dorosłych, przygotowane przez firmy specjalizujące się w czekoladowych upominkach. Tutaj w ekskluzywnym pudełku czekają na Ciebie 24 luksusowe praliny, wykonane np. z wykwintnej belgijskiej czekolady. To jeden z ciekawszych pomysłów, który z pewnością doceni każdy wielbiciel słodyczy najwyższej jakości.

Ekskluzywne alkohole

Propozycje przeznaczone wyłącznie dla dorosłych przygotowują również znane marki luksusowych alkoholi. W takim wydaniu kalendarza adwentowego otrzymujesz 24 miniaturowe buteleczki określonego trunku. Znaleźć można zarówno mocniejsze wersje kalendarza, zawierające rum czy whisky, jak i nieco lżejsze warianty, wypełnione winem czy piwem. Z pewnością każdy koneser  alkoholi odnajdzie tutaj coś dla siebie. Sprawdź promocje w Biedronka gazetka.

Kalendarz adwentowy DIY – jak zrobić go samodzielnie?

Jeśli wśród komercyjnych kalendarzy nie znajduje się nic odpowiedniego dla Ciebie lub Twoich bliskich, z powodzeniem możesz przygotować własną wersję, dostosowaną do indywidualnych upodobań. Potrzebujesz jedynie 24 drobnych upominków, słodyczy lub zabawek, a także pudełek lub kopert – wymiary oraz dokładny rodzaj opakowania zależą od przedmiotów, które chcesz umieścić w kalendarzu. Specjalne zestawy do tworzenia kalendarzy adwentowych znajdziesz w dobrych sklepach papierniczych oraz z akcesoriami dla plastyków. W każdym opakowaniu umieść jeden z wybranych przedmiotów, a na zewnątrz opakowania napisz lub naklej karteczkę z numerem tak, by łącznie powstały 24 drobne prezenty. Gotowe! Pora zacząć odliczanie do świąt wraz z Twoim własnym, indywidualnym kalendarzem adwentowym!

Paulina

Zobacz również

  • Led do TV

    Led do TV to świetna gratka dla każdego fana nietuzinkowych efektów. Dodaj wnętrzu smaku, zaczynając od oświetlenia LED! Led za...

  • Power bank - jaki wybrać?

    Wiele osób zastanawia się jak wybrać powerbank? Przed nami poradnik zakupowy. Zdecydowana większość osób korzysta przynajmniej z...

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla