|   | 

5 podstawowych urządzeń dla Twojego inteligentnego domowego biura

Od wspomaganych audio zatyczek do automatycznych ekspresów do kawy - oto siedem najbardziej efektywnych urządzeń do pracy w domu.

Domowe biuro ma potencjał, aby zaoszczędzić na kosztownych, czasochłonnych dojazdach do pracy, stworzyć bardziej zrelaksowane środowisko pracy i zapewnić większą kontrolę nad warunkami pracy, które Ci odpowiadają. Twoje miejsce pracy nie ogranicza się już tylko do jednego biurka; dźwięk może swobodnie przemieszczać się w powietrzu, więc rozmowy konferencyjne nie są już ograniczone do samotnego pokoju; a wykorzystanie technologii w rzeczywistości zachęca do współpracy z kolegami, a nie przeszkadza im.

Do rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, należy między innymi to, jak najlepiej zoptymalizować swoje środowisko, aby zmniejszyć bałagan i niepożądane zakłócenia. Urządzenia Internet przedmiotów (IoT) mogą ci w tym pomóc. Rynek jest pełen urządzeń IoT do użytku domowego, niektóre z nich są przydatne, niektóre mniej przydatne, a niektóre raczej bezcelowe. A więc jest ich osiem, które mogą pomóc w zmniejszeniu rozpraszania uwagi, jednocześnie pozytywnie wpływając na środowisko pracy w domu.

Głośnik Smart

Kamieniem węgielnym każdego inteligentnego domu i rdzenia Twojej firmy jest inteligentny głośnik. W Twoim inteligentnym biurze domowym pełni ono jednocześnie funkcję cyfrowego PA, przedłużenia telefonu i koncentratora do sterowania innymi inteligentnymi urządzeniami, które w coraz większym stopniu są wyposażone w inteligentne głośniki. Może to również po prostu pomóc Twojej produktywności, jeśli zamiast podnosić tablet lub otwierać kolejne okno na komputerze, możesz wykorzystać swój głos do badań związanych z pracą lub szybkich zapytań.

Istnieje wiele inteligentnych głośników do wyboru, a liczba możliwości stale rośnie.

Oferta Google Google Home, która obejmuje Asystenta Google, jest teraz dostępna w ponad 5000 inteligentnych urządzeń domowych - w tym żarówek General Electric, aparatów fotograficznych podłączonych do sieci Logitech i urządzeń domowych LG.

Google Home to dobra opcja do synchronizacji z wieloma zintegrowanymi usługami Google, takimi jak Google Calendar i Google Keep. Po skonfigurowaniu profilu głosowego z Asystentem Google, tworzy on listę rzeczy do zrobienia, dodaje i przypomina o wydarzeniach, a także przesyła muzykę lub biały szum przez Spotify lub Google Play.

W przypadku połączeń w trybie głośnomówiącym użytkownicy Google Home w Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie mogą również dzwonić na dowolny numer zapisany w Kontaktach Google. Powiedz "Hej Google, zadzwoń...", a następnie wybierz konkretny numer telefonu dla połączeń wychodzących przez Wi-Fi.

Tymczasem Amazon Echo pozwala tworzyć listę rzeczy do zrobienia, zarządzać kalendarzem, zmieniać kolejność materiałów, słuchać muzyki lub podcastów, a także ustawiać zegary przypominające o konieczności przejścia do innego zadania lub zrobienia przerwy. Alexa obsługuje połączenia telefoniczne z innymi urządzeniami Echo lub aplikacją Alexa dla smartfonów.

Echo Show, część linii Echo w Amazonii, to w zasadzie Alexa z ekranem, który pozwala na osobiste rozmowy. Echo obsługuje również wiadomości tekstowe dla urządzeń z systemem Android; wystarczy powiedzieć "Alexa, wyślij wiadomość", aby wysłać tekst za pośrednictwem SMS lub platformy wiadomości Alexa. Echo Connect z firmy Amazon łączy urządzenie Echo z telefonem domowym i umożliwia działanie urządzenia Echo jako zestawu głośnomówiącego.

Wybierając Smart Home Hub dla Apple HomePod i Siri, możesz prowadzić rozmowy konferencyjne w lepszej jakości i nadal pisać bez użycia rąk podczas odbierania połączeń. Można również zawiesić połączenia i przełączać się między nimi jednym dotknięciem palca. Jeśli chcesz wysłać wiadomość do koleżanki, aktywuj Siri, a ona zrobi to za ciebie.

Inteligentne zatyczki do uszu

Hałas okazał się być główną przeszkodą dla wydajności, a dla osób z rodzinami lub współlokatorami praca w domu wiąże się z różnego rodzaju zakłóceniami. Inteligentne słuchawki blokują hałas otoczenia i wzmacniają go, gdy chcesz go usłyszeć. Są one również jednym z bardziej mobilnych urządzeń inteligentnego domu, które umożliwiają komunikację bez użycia rąk.

Na przykład, Bragi Dash Pro ma sygnał 15 metrów, aby połączyć się z Twoim smartfonem w celu wykonania połączenia. Posiada również 4 GB wbudowanej pamięci i śledzi Twoje działania w drodze w porze lunchu. Dash Pro jest nie tylko profesjonalnym zestawem słuchawkowym do połączeń, ale także zawiera integrację iTranslate, "pasywną izolację szumów", szumy z otoczenia i strumieniowanie dźwięku z urządzeń Bluetooth.

Nuheara IQbuds pozwalają użytkownikowi na lepsze zrównoważenie głośności prawdziwych dźwięków z dźwiękami z Twoich słuchawek, w zależności od ustawienia, w którym się znajdujesz. Oznacza to, że można zablokować głośne otoczenie w domu i w razie potrzeby zwiększyć poziom hałasu bez konieczności wyłączania muzyki. Siri lub Google mogą być również aktywowane za pomocą sterowania za pomocą ekranu dotykowego.

Xperia Ear firmy Sony została zaprojektowana tak, aby nie przeszkadzała w interakcji ze smartfonem. Charakteryzuje się "intuicyjną wrażliwością na gesty" - tzn. można kiwać głową lub wykonywać ruchy ręką, aby wydawać polecenia. Działa jako osobisty asystent smartfona z systemem Android i może planować wydarzenia, dostarczać wiadomości i informacje o pogodzie, a także utrzymywać kontakt z maksymalnie czterema innymi użytkownikami Xperia Ear w tym samym czasie. Właściciele mogą również używać poleceń głosowych do inicjowania połączenia, wyszukiwania w Internecie, dyktowania wiadomości lub uzyskiwania wskazówek.

Kontrola jakości powietrza

Zła jakość powietrza może być problemem w domu z powodu braku wentylacji i kontroli wilgotności, alergenów roztoczy i pleśni, sprzętu czyszczącego, a nawet urządzeń biurowych, takich jak kserokopiarki i drukarki laserowe, które mogą emitować nanocząsteczki włókien papierowych i gazy nieorganiczne. Jakość powietrza w domu ulega dalszemu pogorszeniu, jeśli dzielisz swój dom ze zwierzętami domowymi lub palaczami.

Dobrą wiadomością jest to, że na rynku dostępny jest obecnie wybór kompaktowych, inteligentnych oczyszczaczy powietrza, które poprawią Twoje zdrowie. W dzisiejszych czasach Dyson używa swojej metody separacji cyklonowej niemal we wszystkim, łącznie z oczyszczaczem powietrza Pure Cool. Wykorzystuje ona opracowaną przez firmę technologię zwielokrotnienia powietrza, która wypompowuje czyste powietrze, a jednocześnie wychwytuje 99,97 procent zanieczyszczeń cząstkami stałymi o wielkości zaledwie 0,3 mikrona.

Z przodu Pure Cool znajduje się wyświetlacz LCD, który wykrywa i wyświetla zanieczyszczenia w czasie rzeczywistym. Dołączona do zestawu aplikacja Dyson Link rejestruje wykryte poziomy zabrudzenia i umożliwia ustalenie harmonogramu czyszczenia. Jest on również kompatybilny z Amazon Alexa, dzięki czemu można kontrolować jakość powietrza za pomocą głosu.

Inne urządzenia kontrolujące wilgotność powietrza monitorują jakość powietrza wewnętrznego i udzielają wskazówek, kiedy należy otworzyć okno. Open Source Airboxlab-Foobot, na przykład, monitoruje wilgotność, tlenek i dwutlenek węgla, ale także wykrywa lotne związki organiczne (VOC) pochodzące z urządzeń czyszczących lub kuchennych.

Airboxlab monitoruje również cząsteczki mniejsze niż 2,5 mikrona, które mogą dostać się do płuc i powodować problemy zdrowotne. Posiada on szereg świateł ostrzegawczych, które informują o ogólnej jakości powietrza i informują, kiedy należy otworzyć okna.

Dość prosty, zasilany bateryjnie bezprzewodowy czujnik pomieszczeniowy Elgato Eve monitoruje lotne związki organiczne, zanieczyszczenia wewnątrz pomieszczeń, temperaturę i wilgotność i jest ściśle zintegrowany z Siri. Aplikacja Eve daje Ci również kontrolę nad innymi inteligentnymi urządzeniami w domu.

Wreszcie, Ecobee 4 odczytuje temperaturę i obłożenie pomieszczeń oraz może być podłączona do kilku czujników pokojowych w celu uzyskania odczytów w całym domu. Ma również wbudowane wsparcie dla Amazon Alexa i wysyła raporty o darmowej energii, aby zobaczyć, ile używasz. W połączeniu z inteligentnym gniazdem w każdym pomieszczeniu oznacza to bardziej zrównoważoną kontrolę temperatury w całym domu i mniejsze straty energii.

Ecobee i jej czujniki współpracują również z Apple HomeKit, Google Assistant, Microsoft Cortana i Samsung SmartThings.

Inteligentne wtyczki

Inteligentna wtyczka w zasadzie daje możliwość zdalnego sterowania dowolnym standardowym urządzeniem podłączonym do sieci elektrycznej. Oznacza to, że nawet jeśli Twoje środowisko biurowe jest pełne grzejników, lamp i osuszaczy, które nie są podłączone do Internetu, możesz sterować nimi ze swojego smartfonu bez wychodzenia z biurka.

Większość z nich pozwala zaplanować włączanie i wyłączanie urządzeń w zależności od potrzeb, tak aby można było zdalnie kontrolować swoje inteligentne urządzenia, a dzięki powiązanym aplikacjom można śledzić ilość zużywanej energii i wynikające z tego koszty. Jeśli ta nieporęczna drukarka zużywa dużo energii, włączaj ją i wyłączaj stuknięciem w biurko. Jeśli twój stary system grzewczy też robi za dużo hałasu. Jeśli masz ograniczony budżet, inteligentne wtyczki są solidną opcją, ponieważ nie wymagają kompletnego remontu istniejącego sprzętu gospodarstwa domowego.

Wiele modeli dostępnych na rynku jest dość tanich, a modele D-Link Smart Plug i Tp-Link są dostępne w sklepach za mniej niż 50 dolarów. Oba są kompatybilne z Amazon Echo i Google Home, a inteligentne wtyczki iHome są kompatybilne z Apple HomeKit i Siri.

Inteligentny notatnik i długopis

Notatnik przyda się na biurku, gdy komputer zamarznie, a ty musisz jak najszybciej spisać pomysł. Niektórzy użytkownicy zawsze będą korzystać z pióra i papieru, ponieważ robienie notatek w aplikacji do notatek na iPadzie może odbywać się wiernie i polega na niekończącym się przesuwaniu klawiatury w górę i w dół. Inteligentny notebook i inteligentne pióro są naprawdę odpowiednie dla kogoś, kto chce mieć łatwość i znajomość pisania piórem i papierem, ale musi uzyskać wyniki w chmurze tak szybko, jak to możliwe. Niektóre z nich, takie jak Rocketbook Everlast i mikrofalówka Rocketbook Wave, nie wymagają ładowania.

Dzięki Everlast, piórowi Pilot FriXon i odpowiedniej aplikacji, na notebooku jest miejsce wielokrotnego użytku i nieskończenie dużo miejsca. Kiedy już zrobisz notatkę i będziesz gotowy do wysłania jej do chmury, zeskanuj kilka stron w ciągu kilku sekund za pomocą smartfona, podczas gdy on będzie blokował kod QR każdej strony. Ikony na dole każdej strony mogą być podświetlone, aby wskazać, do jakiej usługi w chmurze lub poczty elektronicznej powinny być one wysyłane w wyraźniejszej rozdzielczości. Wystarczy wilgotna szmatka, aby wytrzeć strony, podczas gdy Rocketbook Wave wymaga zamknięcia w mikrofalówce, aby odświeżyć stronę - czytasz poprawnie, kuchenka mikrofalowa - ale można ją wymazać i użyć ponownie tylko do pięciu razy. Bamboo Slate firmy Wacom udostępnia notatki podobne do notatek w chmurze, ale za pomocą jednego przycisku.

Inteligentne pióro Livescribe Echo, z drugiej strony, ma mikrofon i miniaturową kamerę na końcówce. Nagrywa on dźwięk i synchronizuje Twoje notatki z dźwiękiem, co oznacza, że możesz dotknąć określonego słowa lub symbolu, który zapisałeś, a dźwięk przeskoczy do tego, co usłyszałeś podczas robienia tej notatki. Dołączony do zestawu notatnik Livescribe Dot Paper zawiera również ikony pauzy i nagrywania, umożliwiające rozpoczęcie i zakończenie nagrywania poprzez stuknięcie.

Naprawdę fajną rzeczą w Echo jest to, że po załadowaniu twoich notatek na pulpit Echo, wydają się one przepisywać się na powierzchni papieru podczas odtwarzania części audio. Brat Echo, Livescribe 3, jest zoptymalizowany dla systemu iOS i Android i jest wyposażony w kamerę na podczerwień, pamięć flash i inteligentny chipset Bluetooth. Użytkownicy mogą również drukować swoje własne notatniki Livescribe. Rodzina Livescribe jest dobrym rozwiązaniem, jeśli musisz słuchać rozmów konferencyjnych i dowiedzieć się, co do diabła powinny oznaczać twoje pospiesznie pisane notatki.

Marcin

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla