|   | 

Profesjonalne tłumaczenia na włoski

Szacunki nie są nigdy przesadnie precyzyjne, powołując się na nie możemy jednak stwierdzić, że obecnie językiem włoskim posługuje się od sześćdziesięciu do stu milionów osób. Język ten jest częścią rodziny języków indoeuropejskich oraz podrodziny języków romańskich, gdzie z kolei jest reprezentantem grupy języków italskich. Jest to również język znany z szeroko rozbudowanych dialektów. Obecnie można mówić o dwudziestu powszechnie używanych, silnie powiązanych z regionami geograficznymi. Język włoski jest niezbędny, aby dobrze czuć się w samych Włoszech, warto jednak pamiętać, że nie jest to wcale jedyne państwo, w którym się go wykorzystuje. Znajomość włoskiego przyda się nam również w San Marino, Watykanie, w Szwajcarii oraz na Istrii. Możemy też spodziewać się, że znajomość tego języka zapewni nam dobrą komunikację z miejscowymi w Albanii, Etiopii, w Libii oraz na Malcie. Język ten jest popularny także w wielu innych państwach, co wynika z silnie zintegrowanych ze sobą grup emigracyjnych.

Z kart historii

Języki romańskie zaczęły swój rozwój począwszy od upadku Zachodniego Cesarstwa Rzymskiego. To właśnie wtedy zaczęło spadać znaczenie łaciny, a języki regionalne zaczęły nad nią dominować. Tu zresztą warto wspomnieć, że niektórzy językoznawcy uważają, że wspomniane języki regionalne zrodziły się z języków ludowych, te zaś istniały równolegle z łaciną. Włoski jest zresztą językiem uważanym za najbardziej zbliżony do łaciny. Jego obecny kształt to przede wszystkim zasługa pisarzy średniowiecznych i renesansowych takich, jak Francesco Petrarca, Giovanni Boccaccio, a przede wszystkim – Dante Alighieri. To właśnie za ich zasługą dialekt toskański urósł do rangi języka literackiego. Czasy renesansu to także okres, w którym doszło do powstania pełnej gramatyki języka włoskiego. Wskazanie na kolejne etapy rozwoju tego języka nie jest zresztą prostym zadaniem, z uwagi na płynność ich nastawania po sobie.

Wykorzystanie języka włoskiego w biznesie

Mówiąc o roli języka włoskiego na arenie międzynarodowej nie można zakwestionować tego, że jest ona zdecydowanie mniejsza niż choćby ta, jaką odgrywa język angielski. Okazuje się jednak, że jego znajomość może być przydatna. Jest to szczególnie ważne wówczas, gdy firma zastanawia się nad ekspansją nie tylko w samych Włoszech, ale również w Szwajcarii.

Tłumacz języka włoskiego

Korzystając z usług naszej agencji klienci mogą liczyć zarówno na profesjonalne tłumaczenia tekstów na język włoski, jak i na tłumaczenia dokonywane z języka włoskiego na polski. Jest to możliwe przede wszystkim dlatego, że zatrudnię znajdują u nas doświadczeni tłumacze znani z tego, że ich specjalizacja obejmuje różnorodne dziedziny. Możemy, w związku z tym, zaoferować klientom nie tylko tak zwane tłumaczenia zwykłe, ale również przysięgłe. Co więcej, nie celujemy w jedną tylko branżę oferując między innymi tłumaczenia medyczne, techniczne, przemysłowe oraz prawne. Jesteśmy w stanie przetłumaczyć umowę z języka włoskiego, a także szereg innych dokumentów firmowych, w tym korespondencję handlową.

Zamów tłumaczenie na język włoski na stronie: alingua.pl

Paulina

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla