|   | 

Zamów pranie wykładzin biurowych w swojej firmie

Drobnoustroje bardzo dobrze rozwijają się w tkaninach. W związku z tym należy przyłożyć dużą wagę do utrzymania ich w czystości. Niezależnie od tego, jaki to jest rodzaj materiału, każdy wymaga właściwej pielęgnacji. Najwięcej na ten temat wiedzą profesjonalne firmy sprzątające, które oferują pranie wykładzin biurowych realizowane metodą ekstrakcyjną.

Przedsiębiorcy to ludzie, którzy bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego, jak istotny jest wizerunek. Często to od tego, w jaki sposób postrzega nas druga osoba, zależy to, czy uda nam się dojść do porozumienia. Klienci znacznie częściej wybierają osoby, które potrafią zbudować wokół siebie wizerunek osoby sukcesu. A wpływ na to mają dosłownie szczegóły.

Wyobraźmy sobie scenariusz, w którym klient przychodzi do Twojego biura. Jego oczom ukazuje się brudna i zaniedbana wykładzina. Dosłownie plama na plamie. Po winie, po kawie, po wszystkim, co tylko znajduje się w biurze. Następnie zaprowadzasz go do swojego gabinetu. Prosisz żeby usiadł, a tam do jego nozdrzy dociera bardzo nieprzyjemny zapach. Jak możesz się domyślić, raczej nie uda wam się dojść do porozumienia.

Wpływ czystości na naszą produktywność

Liczne badania potwierdzają, że to, w jakich warunkach pracujemy, ma wpływ na wynik. Osoby, które pracują w czystych przestrzeniach, znacznie lepiej sobie radzą ze swoimi obowiązkami. Wynika to z faktu, że nie rozpraszają ich negatywne bodźce, takie jak nieprzyjemny zapach czy plamy. Skupiają się na swojej pracy. Osoby pracujące w brudzie są zdekoncentrowane.

Wynika z tego, że jeżeli chcesz zapewnić swoim pracownikom optymalne warunki do pracy, to warto regularnie zamawiać fachowe pranie wykładzin biurowych. Nowoczesne firmy sprzątające oferują swoim klientom wiele korzyści. Jeżeli masz dużo metrów kwadratowych wykładziny, to możesz liczyć na to, że otrzymasz bardzo atrakcyjną wycenę.

W każdej chwili możesz zamówić usługę. Specjalistyczne firmy oferują dojazd do wskazanej przez Ciebie lokalizacji. Pracownik zaopatrzony w niezbędny sprzęt zjawi się pod Twoimi drzwiami, aby przeprowadzić cały proces. W wyniku fachowego czyszczenia możesz liczyć na uzyskanie poniższych korzyści:

  • wysoki poziom czystości,
  • długotrwała ochrona przed działaniem promieniowania UV,
  • wyeliminowanie nieprzyjemnego zapachu,
  • skuteczne pozbycie się drobnoustrojów w tym bakterii oraz roztoczy,
  • poprawa komfortu pracy oraz odpoczynku.

Powyższą listę można by uzupełnić o dodatkowe korzyści takie jak elastyczne terminy, czy możliwość skorzystania z wiedzy oraz doświadczenia specjalisty, który przyjedzie przeprowadzić prace. Znalezienie wykonawcy wiąże się ze sprawdzeniem firm działających w danym regionie. W przypadku warszawskiej dzielnicy Ursynów szukaj po słowach: pranie wykładzin ursynów. Możesz spróbować też mniej ścisłych fraz, takich jak pranie tapicerki ursynów. Dzięki tej metodzie bez trudu namierzysz najlepszego wykonawcę.

Pranie wykładzin biurowych – przebieg procesu

Pranie metodą ekstrakcyjną to bardzo często stosowany sposób. Jest to metoda czyszczenia na mokro, oznacza to, że po zakończonym procesie pielęgnacji wykładzina będzie lekko wilgotna. Warto mieć to na uwadze podczas zamawiania usługi. W związku z tym możesz zamówić realizację na godziny wieczorne. Dzięki temu materiał będzie miał nieco czasu na przeschnięcie przed kolejnym dniem roboczym.

Proces czyszczenia rozpoczyna się od rozpoznania tkaniny. To od tego, jaki materiał został wykorzystany podczas produkcji wykładziny, zależy to, w jaki sposób należy o nią dbać. Odpowiednio przeszkolony pracownik bez problemu dobierze właściwe środki do pielęgnacji.

  1. Pierwszy krok: odkurzanie – ma ono na celu usunięcie suchych zanieczyszczeń, takich jak piasek i okruchy. Są to niebezpieczne zanieczyszczenia, ponieważ przyspieszają one proces przecierania się materiału.
  2. Krok drugi: odplamianie – jeżeli zachodzi taka potrzeba, to pracownik zastosuje odplamiacz, który rozprowadzi punktowo.
  3. Krok trzeci: pranie – po całej powierzchni wykładzin rozprowadza się wcześniej wybrany detergent. Jednocześnie używa się specjalnych urządzeń piorących.

Pod koniec zanieczyszczenia oraz wilgoć zostają odessane. Pozostaje czysta, lecz lekko wilgotna tkanina. Zaleca się przeprowadzanie tego zabiegu przynajmniej raz w ciągu roku. Jeżeli masz większe zapotrzebowanie, to można zwiększyć częstotliwość.

Artykuł partnera

Adrian

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla