|   | 

Co to jest Katoflix? Wszystko, co musisz wiedzieć o Netflixie dla katolików

Katoflix to platforma VoD, na której można znaleźć seriale i programy o tematyce religijnej. Jaki jest koszt Netflixa dla katolików? Co można oglądać? I w jakim celu służy ta platforma? Ten artykuł odpowie na wszystkie Twoje pytania!

Katoflix - co to jest?

Katoflix to internetowa wypożyczalnia filmów, seriali i programów, które są w jakiś sposób związane z wiarą chrześcijańską. Jest to legalne miejsce do legalnego oglądania produkcji religijnych zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

W swoim działaniu serwis jest podobny do znanych platform streamingowych, takich jak Netflix czy HBO GO. Ze względu na swoją tematykę często nazywany jest Netflixem dla katolików.

Katoflix jest własnością i jest zarządzany przez Zgromadzenie Salwatorianów.

Dlaczego Katoflix?

Jak podaje strona Katoflixa, taki był cel twórców platformy, aby stworzyć miejsce, w którym poprzez filmy można łączyć się z Bogiem. Założenie to realizowane jest w ofercie serwisu, w której znajdują się starannie wyselekcjonowane, wysokiej jakości filmy, które poświęcone są ważnym, ale trudnym tematom w życiu człowieka, takim jak miłość, śmierć czy wiara.

Twórcy dbają o to, by filmy i seriale Katoflix można było bez wahania polecać bliskim. Vide Opera Dei to motto przewodnie portalu.

krzyż i biblia

Co jest dostępne na Katoflix - Co można oglądać na chrześcijańskim Netflixie?

Twórcy Katoflixa twierdzą, że produkcje mogą zainspirować, zainteresować, a nawet skłonić widzów do wprowadzenia zmian w swoim życiu. Widzowie mogą wybierać spośród lżejszych produkcji, przy których mogą się uśmiechnąć, lub takich, które ich poruszą lub zaszokują, w zależności od nastroju.

Biblioteka Katoflix składa się z następujących kategorii

  • Filmy fabularne
  • Filmy dokumentalne;
  • Tylko u nas
  • Kontrowersyjne;
  • Dla dzieci;
  • Biograficzne;
  • Seria;
  • Ostatnio dodane.

W niektórych z tych kategorii można znaleźć setki produkcji. Wiele z tych produkcji nie jest już dostępnych w kinach, a inne nigdy nie zostały oficjalnie udostępnione w Polsce. Katoflix to miejsce, które umożliwia Ci dostęp do nawet najbardziej mrocznych produkcji religijnych. Niektóre z nich zostały stworzone przez niszowych twórców chrześcijańskich. Katoflix posiada kilka wartych uwagi tytułów, które możecie obejrzeć, w tym The Winner (2009) i The Dream Bookstore 2017, a także Innocent (2016), More Than Honey (2012). Katoflix regularnie wypuszcza nowe filmy, które poświęcone są Bogu lub innym tematom, które są szczególnie istotne dla wiary katolickiej.

Oprócz treści w serwisie VoD prowadzonym przez salwatorianów istnieje również kanał Studio Katolik dostępny w serwisie YouTube. Jego działalność obejmuje playlistę, na której znajdują się rozmowy ekspertów na temat filmów na Katoflixie.

Sprawdź aktualności ze świata nowinek technicznych na https://spokeo.pl/tech

Katoflix cena - Ile kosztuje wypożyczenie filmu?

Katoflix, w przeciwieństwie do innych platform takich jak Netflix czy Prime Video, które umożliwiają nam dostęp do wszystkich treści w zamian za jeden miesięczny abonament, jest typową wypożyczalnią VoD. Za każdy film trzeba zapłacić osobno, a dostęp do danej produkcji będziesz miał tylko w ograniczonym zakresie. 48 godzin).

Ceny filmów mogą wahać się od kilku do kilkunastu złotych. Niektóre produkcje można wypożyczyć już za 5 zł, inne kosztują 12 zł. Seriale są wprawdzie droższe, ale dostęp do nich może być dłuższy. Za niektóre tytuły można zapłacić już od 40 zł.

Katoflix oferuje również darmowe produkcje, choć ich wybór jest ograniczony.

Podoba wam się pomysł Katoflixa? Oto jak możesz ją wesprzeć

Wypożyczalnia Katoflix VoD została stworzona również z myślą o pomocy tym, którzy chcą przekazać darowiznę. Informacje o tym, jak można wesprzeć finansowo Katoflix, dostępne są w dziale O nas. Darowiznę można przekazać przelewem bankowym lub za pomocą przeznaczonego do tego celu formularza.

Katoflix to platforma VOD, której biblioteka stale się powiększa. Znajduje się w niej wiele produkcji, które skierowane są do wszystkich grup wiekowych, ale głównie skupiają się na tematyce związanej z chrześcijaństwem.

Więcej przeczytasz na https://spokeo.pl/

Adrian

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla