|   | 

Czy warto zostać tłumaczem języka angielskiego?

Tłumaczenia na angielski to dla niektórych osób wymarzona praca, tym bardziej w profesjonalnym biurze tłumaczeń. Tłumaczenia angielski mogą zapewnić stabilizację finansową, jak i możliwość uzyskania doświadczenia w zakresie różnorodnych branż, zgłębienia różnych tematów i wybrania ewentualnej specjalizacji. Praca w biurze tłumaczeń ułatwia również poznawanie branży od kuchni. Co to będzie oznaczało w praktyce? Przede wszystkim możliwość nawiązania ciekawych relacji biznesowych, jak i nabywanie umiejętności w zakresie kontaktowania się z klientami, które będą później nieocenione podczas prowadzenia swojej działalności. 

Zalety pracy w biurze tłumaczeń 

 • stabilne wynagrodzenie,
 • nabywanie dodatkowych umiejętności organizacyjnych,
 • kontrolowanie jakości i weryfikowanie tekstów przez doświadczone osoby,
 • możliwość uzyskania doświadczenia w zakresie różnych dziedzin. 

Zarobki tłumacza 

Jeżeli mowa o wysokości wynagrodzenia, to z pewnością większość osób zastanawia się na jaką zapłatę mogą liczyć i jakie jest właściwie zapotrzebowanie na takiego rodzaju usługi. Otóż zapotrzebowanie jest bardzo duże, tym bardziej w wypadku języka angielskiego. Posadę najłatwiej będzie znaleźć w większych agencjach. Średnie wynagrodzenie dla tłumacza z języka angielskiego w zależności od wybranej lokalizacji, jak i doświadczenia waha się zwykle w granicach 3000-5000 zł brutto, czyli do 3 550 zł na rękę. Sporym minusem może być forma zatrudnienia. Wiele spośród biur preferuje zatrudnienie na podstawie umowy cywilno-prawnej albo będzie wymagać prowadzenia swojej działalności. 

Czy warto pracować w firmie jako tłumacz? 

Następną opcją pracy jako tłumacz, będzie zatrudnienie w firmie działającej w określonej branży. Duże zapotrzebowanie na tłumaczy można odnotować chociażby w większych zakładach produkcyjnych. Do zadań takiego tłumacza należą głównie tłumaczenia ofert marketingowych, projektów i specyfikacji technicznych.  

Potrzebujesz szybkiego a za razem rzetelnego tłumaczenia jeżyka angielskiego ? W przypadku gdy zależy nam na czasie warto jest postawić na biuro tłumaczeń. Zobacz więcej na alingua.pl >>

Zalety pracy w roli tłumacza w firmie

 • stabilne wynagrodzenie,
 • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
 • praca w znajomym środowisku, zwykle z takimi samymi klientami,
 • możliwość specjalizacji w wybranej branży. 

Praca w roli tłumacza w firmie to idealna propozycja dla tych osób, które mają wykształcenie techniczne i bardzo dobrze znają obcy język. Jak wyglądają zarobki tłumacza w firmie? Sporo zależne jest od branży i wielkości firmy, w której działa wybrana osoba. W małych przedsiębiorstwach osoby zatrudnione na stanowisku tłumacza mogą otrzymać 3 800 zł brutto, zaś w większych aż do 6 000 brutto.  

Własna działalność, tłumacz freelancer - zarobki 

Jeżeli ma się dużą potrzebę niezależności i skłonności do ryzyka, warto będzie rozważyć pracę na swój rachunek. Jest to jeden spośród najbardziej popularnych wariantów działalności w zakresie tłumaczeń. Osoby, które zastanawiają się nad tym, czy otworzyć własną firmę mają wybór wśród kilku rodzajów aktywności. Wśród najbardziej popularnych warto wymienić chociażby: założenie pracowni tłumaczeniowej, spółki partnerskiej z tłumaczami innych języków, własnego biura tłumaczeń.  

Adrian

Zobacz również

 • Klucz dynamometryczny King Tony

  Należy zaznaczyć, że narzędzia King Tony to gama prawie sześciu tysięcy produktów, które zostały zaprojektowane oraz wykonane ze...

 • Gogglebox

  fot. styl.fm Gogglebox to polski serial typu reality show, realizowany przez stację TTV, a oparty na brytyjskim formacie. Oryginalny...

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla