|   | 

Czy warto zostać tłumaczem języka angielskiego?

Tłumaczenia na angielski to dla niektórych osób wymarzona praca, tym bardziej w profesjonalnym biurze tłumaczeń. Tłumaczenia angielski mogą zapewnić stabilizację finansową, jak i możliwość uzyskania doświadczenia w zakresie różnorodnych branż, zgłębienia różnych tematów i wybrania ewentualnej specjalizacji. Praca w biurze tłumaczeń ułatwia również poznawanie branży od kuchni. Co to będzie oznaczało w praktyce? Przede wszystkim możliwość nawiązania ciekawych relacji biznesowych, jak i nabywanie umiejętności w zakresie kontaktowania się z klientami, które będą później nieocenione podczas prowadzenia swojej działalności. 

Zalety pracy w biurze tłumaczeń 

  • stabilne wynagrodzenie,
  • nabywanie dodatkowych umiejętności organizacyjnych,
  • kontrolowanie jakości i weryfikowanie tekstów przez doświadczone osoby,
  • możliwość uzyskania doświadczenia w zakresie różnych dziedzin. 

Zarobki tłumacza 

Jeżeli mowa o wysokości wynagrodzenia, to z pewnością większość osób zastanawia się na jaką zapłatę mogą liczyć i jakie jest właściwie zapotrzebowanie na takiego rodzaju usługi. Otóż zapotrzebowanie jest bardzo duże, tym bardziej w wypadku języka angielskiego. Posadę najłatwiej będzie znaleźć w większych agencjach. Średnie wynagrodzenie dla tłumacza z języka angielskiego w zależności od wybranej lokalizacji, jak i doświadczenia waha się zwykle w granicach 3000-5000 zł brutto, czyli do 3 550 zł na rękę. Sporym minusem może być forma zatrudnienia. Wiele spośród biur preferuje zatrudnienie na podstawie umowy cywilno-prawnej albo będzie wymagać prowadzenia swojej działalności. 

Czy warto pracować w firmie jako tłumacz? 

Następną opcją pracy jako tłumacz, będzie zatrudnienie w firmie działającej w określonej branży. Duże zapotrzebowanie na tłumaczy można odnotować chociażby w większych zakładach produkcyjnych. Do zadań takiego tłumacza należą głównie tłumaczenia ofert marketingowych, projektów i specyfikacji technicznych.  

Potrzebujesz szybkiego a za razem rzetelnego tłumaczenia jeżyka angielskiego ? W przypadku gdy zależy nam na czasie warto jest postawić na biuro tłumaczeń. Zobacz więcej na alingua.pl >>

Zalety pracy w roli tłumacza w firmie

  • stabilne wynagrodzenie,
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • praca w znajomym środowisku, zwykle z takimi samymi klientami,
  • możliwość specjalizacji w wybranej branży. 

Praca w roli tłumacza w firmie to idealna propozycja dla tych osób, które mają wykształcenie techniczne i bardzo dobrze znają obcy język. Jak wyglądają zarobki tłumacza w firmie? Sporo zależne jest od branży i wielkości firmy, w której działa wybrana osoba. W małych przedsiębiorstwach osoby zatrudnione na stanowisku tłumacza mogą otrzymać 3 800 zł brutto, zaś w większych aż do 6 000 brutto.  

Własna działalność, tłumacz freelancer - zarobki 

Jeżeli ma się dużą potrzebę niezależności i skłonności do ryzyka, warto będzie rozważyć pracę na swój rachunek. Jest to jeden spośród najbardziej popularnych wariantów działalności w zakresie tłumaczeń. Osoby, które zastanawiają się nad tym, czy otworzyć własną firmę mają wybór wśród kilku rodzajów aktywności. Wśród najbardziej popularnych warto wymienić chociażby: założenie pracowni tłumaczeniowej, spółki partnerskiej z tłumaczami innych języków, własnego biura tłumaczeń.  

Adrian

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla