|   | 

Dlaczego warto dać szansę audiobookom?

W obecnych czasach coraz więcej osób chętnie wybiera opcję, jaką jest poznawanie książek w formie audiobooków. Nie da się ukryć, że trasa do domu, pracy, czas sprzątania, czy gotowania obiadów sprzyja temu, by pochłaniać kolejne świetne powieści w wersji audio. Możliwe jest wykorzystanie każdej chwili na to, by w czasie zajmowania się dziećmi, czy przed wieczornym snem oddać się chwili relaksu.

Brak czasu na czytanie książek

Choć prognozy odnośnie czytelnictwa są coraz bardziej optymistyczne, to jednak wiele osób nadal twierdzi, że nie ma czasu na czytanie książek. Problem zaczyna się już w latach szkolnych, kiedy dziecko idzie do szkoły, później czekają go liczne zobowiązania, jak odrabianie lekcji, nauka, zajęcia pozalekcyjne. Później nie jest lepiej, studia, praca zawodowa, zajmowanie się dziećmi. Relaks spychany jest na ostatni moment dnia, niekiedy zapominając o tym, że kiedyś uwielbiało się zagłębiać w świat stworzony przez polskich i zagranicznych pisarzy. Świetnym rozwiązaniem i rozwiązaniem tego problemu są bezpłatne audiobooki. Można z nich skorzystać o dowolnej porze dnia i nocy, a dzięki temu, że mogą być cały czas z nami na komórce, czy tablecie, nie będzie problemu z ich odtworzeniem. Jest to idealna okazja do tego, by bez żadnych kosztów móc zagłębić się w kolejną lekturę. Czasem przed snem, gdy nie można zasnąć genialnie sprawdzi się możliwość przesłuchania kilka rozdziałów audiobooka. W ciągu miesiąca w ten sposób na pewno uda się poznać nowe lektury,

Dlaczego warto dać szansę audiobookom? 

Audiobooki są idealną propozycją dla osób, które:

- dojeżdżają do pracy komunikacją miejską i w czasie jazdy autobusem, czy pociągiem przez słuchawki słuchają kolejnych rozdziałów wybranej przez siebie powieści,

- wybierają samochód, jako środek lokomocji. Zamiast włączonego radia można skorzystać z możliwości, jaką daje otworzenie nagrania audio na przykład z smartphone

- wolą zapoznawać się z książkami w taki sposób. Nie da się ukryć, że to wygodne rozwiązanie, bo można zapoznawać się z historią w dowolnym momencie i pozycji,

- mają nieograniczoną wyobraźnię i lubią tworzyć obrazy przedstawiane na kartach powieści bezpośrednio w głowie,

- nie lubią marnotrawić czasu na samo sprzątanie, czy prasowanie, gdy w międzyczasie można jednocześnie przesłuchiwać kolejne rozdziały audiobooków.

Audiobooki to chętnie wybierana opcja między innymi z powyższych powodów. Każdy musi zdecydować, dlaczego chce spróbować tej formy przekazu, która w ciągu ostatnich lat staje się coraz bardziej popularna. Nie ma się czemu dziwić, gdyż wersja audio dzięki swojej bezpłatnej wersji to także możliwość przekonania się, czy taka forma przekazu jest idealna dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z takim sposobem przedstawiania lektur.

Brakuje lektury w bibliotece - wybierz audiobook

Świetną opcją do przetestowania audiobooków jest prozaiczna sytuacja, kiedy pojawia się obowiązek zapoznania się z lekturą szkolną, a brakuje w nich egzemplarzy konkretnego tytułu. Taka możliwość wysłuchania dzieła spisanego przed laty to także świetna okazja do tego, by przekonać się, czy taka forma jest odpowiednia dla konkretnego dziecka. Jest to genialna propozycja skierowana do słuchowców, którzy o wiele lepiej dzięki słuchaniu zapamiętują konkretne informacje.

Podobna sytuacja będzie miała miejsce w przypadku osób dorosłych, które w czasie wolnym będą chciały zapoznać się z danym tytułem, a nie będą chciały kupować swojego egzemplarza. Oprócz możliwości zapoznania się z papierową wersją jest szansa poznania audiobooka w wersji bezpłatnej. Coraz więcej firm proponuje także bezpłatny okres próbnego, dzięki któremu można zapoznać się z kolejnymi tytułami. To mistrzowska okazja do tego, by sprawdzić, czy w ogóle zapoznawanie się z lekturami w wersji audio jest satysfakcjonujące. To także dobra okazja do nauki koncentracji, skupienia i sprawdzenia, ile udaje się zapamiętać z wersji audio.

Artykuł partnera

Marcin

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla