|   | 

Gdzie możemy znaleźć wymarzone mieszkanie?

Okazuje się, że znalezienie odpowiedniego mieszkania nie jest zbyt prostą sprawą. Szykanie tego lokum może trwać miesiącami. Co więcej może nie odnieść spodziewanych skutków. Czy można zatem to zrobić lepiej oraz szybciej? Mamy na to pewien sprytny sposób.

Kto szukał mieszkania, ten doskonale wie, że należy się uzbroić w cierpliwość. Problemy się pojawiają na etapie poszukiwania ogłoszenia. Dosyć szybko się może okazać, że taki sposób na szukanie może się okazać niewystarczające. Po prostu ogłoszeń jest zbyt mało. Dlatego osoby poszukujących często odwiedzają różne portale. Nie tylko lokalne, ale także ogólnopolskie.

Jednak to także nam sprawia problemy. Należy najpierw znaleźć portale odpowiednie. Jeśli nie znamy portali, to także zajmie nam to czas. Sami musimy sprawdzać, czy ogłoszenia na danym portalu są dobrej jakości. Jeśli się przeprowadzamy, to także nie znamy portali lokalnych oraz specyfiki. Poruszamy się po omacku.

Jak działa sam agregator ogłoszeń - sasiedzki.pl?

Portal sasiedzki.pl pozwala nam na odnalezienie nieruchomości z wielu bardzo różnych portali - w tym właśnie także mieszkania. Są one wszystkie w jednym miejscu. Wystarczy, że wprowadzimy odpowiednie swoje preferencje. Chodzi o rodzaj nieruchomości, wynajem lub kupno oraz lokalizację.

Gdy się pojawiają ogłoszenia oczekiwane, to możemy je sobie w wygodny sposób posortować. Może to być data, cena czy też wielkość mieszkania. W zasadzie to już wszystko. Możemy także ustawić przy pomocy suwaczka cenę maksymalną, która nas interesuje. W wynikach uzyskamy w zasadzie dziesiątki wyników, które odpowiadają dokładnie naszym wymaganiom. Łatwiej jest w ten sposób znaleźć swoje wymarzone mieszkanie, ponieważ oferty znajdują się w jednym miejscu. Nie musimy się także martwić, że będziemy cały czas przeglądali te same oferty, czy też przegapimy interesującą nas ofertę. 


Przykład reprezentatywny: 

W polu miejscowość wybierz lokalizację, dla której chcesz otrzymać zbiór wszystkich ogłoszeń, np. Gostynin, mazowieckie

W kolejnym polu wybierz rodzaj nieruchomości, np. mieszkania

Ostatnim krokiem jest wybór rodzaju ogłoszenia - wynajem lub sprzedaż. W tym przykładzie wybierzemy sprzedaż.

Po kliknięciu przycisku "Szukaj" otrzymamy zbiór wszystkich mieszkań na sprzedaż w Gostyninie.


Każde ogłoszenie jest tam opisane w sposób przejrzysty. Nawet nie otwierając ogłoszenia dowiemy się: ile mieszkanie ma pokoi, ile kosztuje, jakie jest duże, poznać lokalizację oraz jak się prezentuje.

W ten właśnie sposób wyselekcjonujemy ogłoszenia, które są interesujące. Jednak podstawowe informacje to nie wszystko.

Niektórzy właściciele zmieniają cenę swojej nieruchomości. Czasami może ona wzrosnąć, gdy zmieni się wartość podatków czy też innych opłat związanych z użytkowaniem czy też posiadaniem nieruchomości. Co więcej zdarza się także tak, że właściciele szacują niewłaściwie wartość swojej nieruchomości. Dopiero się orientują po wystawieniu ogłoszenia, że cenę powinni zmienić.

Zdarza się również tak, że właściciel obniża cenę nieruchomości. Najczęściej się tak dzieje, gdy wystawiona nieruchomość na sprzedaż długo się znajduje na portalu. Wahania cen są informacją bardzo ważną, która na portalach ogłoszeniowych nie widnieją. Dzięki niej możemy się zorientować w samej wartości nieruchomości oraz sprawdzić, czy jest jakieś pole w ogóle do negocjacji. W portalu sąsiedzki.pl łatwo może sprawić, czy ostatnimi czasy się zmieniła cena konkretnej nieruchomości oraz w jakim konkretnie stopniu.

Adrian

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla