|   | 

Jak wybrać hoker fryzjerski?

Osoby będące klientami salonów fryzjerskich z pewnością nie zawracają sobie głowy ich wyposażeniem. Wiadomo, iż potrzebne będą różne przybory fryzjerskie, takie jak chociażby: farby fryzjerskie, prostownice i suszarki, elektryczne maszynki do golenia, nożyczki, rozjaśniacze, jak i farby do włosów. Poza tymi niezwykle istotnymi przyborami w każdym zakładzie fryzjerskim znaleźć można przynajmniej jeden fotel, lustro, myjnie i tak zwany hoker fryzjerski. Ten ostatni przedmiot o nieco dziwnej nazwie to mały taboret, który ułatwia bardzo pracę fryzjerom. Dzięki temu, iż pomaga on w zrelaksowaniu zmęczonych rąk i kręgosłupa, fryzjerzy mogą wykonywać swoją pracę na najwyższym poziomie. Jak więc wybrać właściwy hoker do salonu fryzjerskiego, aby spełniaj swoją funkcję? 

Dlaczego hoker jest tak istotny w pracy fryzjerów? 

Fryzjerstwo jest profesją, która wymaga staranności i precyzji. Farbowanie, stylizowanie albo obcinanie włosów to sztuka, która stawia wiele wymagań przed pracownikami. Aby móc im sprostać adepci tej sztuki pobierają nauki w szkole i na różnych kursach fryzjerskich. Jeżeli już ktoś pracuje w takim zawodzie, to zdaje sobie sprawę, iż kilkugodzinna praca na stojąco męczy bardzo kręgosłup. Ponadto mistrzowie operujący nożyczkami muszą mieć cały czas podniesione ręce, co jest przyczyną ich cierpnięcie. W związku z czym warto będzie zainwestować w specjalistyczny taboret, dzięki któremu możliwy będzie odpoczynek i wytchnienie dla nóg. 

Taboret fryzjerski - na co warto zwrócić uwagę podczas jego zakupu? 

Siedzisko hokera winno być właściwie wyprofilowane. Najlepiej będzie wybrać model, który jest zgodny z budową anatomiczną człowieka. Ważne jest także, żeby ich wysokość można było regulować. Dzięki czemu fryzjer ma szansę wybrać odpowiednią wysokość do własnego wzrostu, jak i do wzrostu osoby, która jest w danej chwili obsługiwana. Niektóre modele wyposażono w oparcie, które również powinno być regulowane. Hokery mające oparcie to dobry wybór, gdyż wpływają dobrze na kręgosłup fryzjera. 

Kluczowe jest także to, aby taboret fryzjerski posiadał kółka, dzięki czemu można łatwo go przesuwać. 

Estetyka 

Wybierając wyposażenie do salonu fryzjerskiego, zwróćmy uwagę na to, by poszczególne elementy stanowiły razem całość. Sprawi to, iż nasz zakład fryzjerski będzie spójny i nie pojawi się w nim nic przypadkowego. Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, dzięki czemu wybranie odpowiedniego egzemplarza jest naprawdę łatwe. Dobrze by było, aby siedzisko hokera wykonane było z materiału, z którego można łatwo zmywać wszelkie zabrudzenia. Splamione elementy wyposażenia (zwykle farbą do włosów) nie prezentują się nazbyt estetycznie. 

Warto korzystać z oferty wiodących producentów mebli fryzjerskich. Daje to gwarancję, iż zakupiony towar będzie się odznaczał najwyższą jakością wykonania. Świetnym przykładem są ręcznie wykonywane hokery, które produkują wybrane firmy. Ponadto zwykle stali klienci mają szansę na uzyskanie sporych zniżek.

Marcin

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla