|   | 

Jak wybrać sofę do salonu?

Wybór sofy do salonu to niełatwe wyzwanie. Jest ona bardzo ważnym meblem, ponieważ to na niej najczęściej odpoczywamy, siedzimy, oglądając filmy, czy goszcząc przyjaciół. Poza tym, że sofa musi być wygodna i funkcjonalna, to powinna pasować do wnętrza. Szukając odpowiedniego mebla, poza jego wyglądem, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Jeśli dokonasz odpowiedniego wyboru, będzie służyć przez lata. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, o czym pamiętać wybierając sofę do salonu. Lidl gazetka prezentuje super produkty do dekoracji domu.

 

Wymiary.

Rozmiar sofy dopasuj do ilości domowników lub gości, których przyjmujesz oraz oczywiście wielkości salonu. Jeśli masz liczną rodzinę lub bywa u Ciebie dużo osób, pomyśl o większej, kilkuosobowej sofie. Oczywiście, o ile pozwala Ci na to miejsce. Często sofy są częścią całego zestawu wypoczynkowego, więc jeśli nie masz miejsca na dużą kanapę, to pomyśl o kupieniu foteli. Łatwiej będzie zaaranżować przestrzeń do siedzenia.

Obicie.

Wybierz materiał, z jakiego wykonana jest sofa. Jeśli posiadasz zwierzęta, sprawdź, czy łatwo będzie się ją czyścić z sierści. Ważne tez, by była odporna na zabrudzenia i by podczas jej czyszczenia materiał nie odbarwiał się i nie ulegał uszkodzeniu. Możesz wybrać materiał o właściwościach hydrofobowych, który ułatwi utrzymanie mebla w czystości, ponieważ utrudnia wchłanianie wylanych na niego płynów.

  

Kolor.

Wybierając sofę, upewnij się, że będzie pasowała do stylu, w jakim urządzasz mieszkanie. Przy wyborze koloru zastanów się, czy chcesz, by kolorystycznie była zbliżona do reszty mebli, czy z nimi kontrastowała. Jasna kanapa będzie wymagała częstszego czyszczenia, dlatego, jeśli istnieje ryzyko, że Twoja kanapa będzie narażona na ubrudzenie, to przemyśl wybór ciemniejszego koloru.

Wygoda.

Na kanapie spędzamy dużo czasu, odpoczywając po całym dniu, czy czytając książki lub oglądając filmy. Zanim kupisz kanapę, upewnij się, że wygodnie się na niej siedzi, siedzisko jest odpowiednio głębokie i czy odpowiada Ci jej twardość. Jeśli nie masz miejsca na łóżko i musisz spać na kanapie lub miewasz gości, którzy u Ciebie nocują, to zadbaj o to, by spanie na niej było wygodne.

Funkcjonalność.

Zastanów się, czy potrzebujesz rozkładanej kanapy, z pojemnikiem na pościel, czy wystarczy Ci sofa bez funkcji spania. A może sprawdzi się u Ciebie narożnik? Lub mebel modułowy, który pozwoli na zmianę układu w dowolnej chwili? Na rynku możesz też znaleźć sofy z praktycznymi schowkami, a nawet takie z wbudowanymi lampkami. Dopasuj sofę do swoich potrzeb.

Adrian

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla