|   | 

Jaki wózek narzędziowy wybrać?

Wózki ułatwiają transport i przechowywanie narzędzi. Trudno wyobrazić sobie dzień bez tej walizki na kółkach. Zwłaszcza jeśli jesteś mechanikiem samochodowym, który ceni sobie wygodę. Wózek narzędziowy to świetny sposób na zorganizowanie miejsca pracy. Zapewnia również powierzchnię do pracy. Chcesz wiedzieć, jaki model wybrać i czym powinien wyróżniać się dobry wózek narzędziowy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Dlaczego warto kupić wózek narzędziowy?

Najprościej rzecz ujmując, wózek narzędziowy to mobilna szafka z szufladami do przechowywania profesjonalnych narzędzi. Jeśli posiadasz warsztat i chcesz utrzymać w nim porządek, ten wytrzymały, mobilny, a przede wszystkim funkcjonalny element na kółkach jest niezbędny.

Pomoże on zaaranżować przestrzeń roboczą w funkcjonalny i estetyczny sposób. Pomoże uniknąć bałaganu, który może zniechęcić potencjalnych klientów i nauczy, jak przechowywać klucze, śruby lub inne akcesoria we właściwym miejscu. Posiada mnóstwo szuflad i półek, a Ty sam decydujesz, co chcesz w nich przechowywać.

Wózki narzędziowe są ergonomicznie zaprojektowane, aby łączyć funkcje szafki do przechowywania narzędzi, postumentu na książki i małego biurka. Koła są wyposażone w hamulce i systemy skrętne, aby zapewnić bezpieczny transport. Nic dziwnego, że modele te cieszą się dużym zainteresowaniem w wielu branżach.

Gdzie można znaleźć wózki narzędziowe w przyszłości? Są one częstym widokiem w warsztatach samochodowych, serwisach ślusarskich czy zakładach wulkanizacyjnych. Korzystają z nich właściciele i pracownicy firm budowlanych, meblarskich, a także przedsiębiorstw zajmujących się naprawą sprzętu AGD/RTV.

Wózki narzędziowe cieszą się popularnością ze względu na kompaktowe rozmiary, mobilność i pojemność. Oferowane modele spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Sprawdź szeroką ofertę wózków narzędziowych na sklep-warsztat.pl/narzedzia-reczne/wozki-narzedziowe

Standardowe wózki narzędziowe umieszczane są zazwyczaj na wysokości pasa osoby z nich korzystającej. Taka wysokość jest idealna do korzystania z narzędzi i zapobiega bólom pleców spowodowanym nadmiernym schylaniem się.

Wózek narzędziowy może przypominać małe biurko lub być bardziej rozbudowany. Obecnie można znaleźć regały, które są wystarczająco duże, aby służyć jako przenośne miejsce pracy. Co można przechowywać w dużych, rozbudowanych wózkach narzędziowych? W takich wózkach można przechowywać puszki z farbą i smary. Można w nich również przechowywać małe narzędzia, takie jak śrubokręt czy młotek.

Przy wyborze wózka narzędziowego ważne jest, aby wziąć pod uwagę blachę jako główny materiał konstrukcyjny. Jeśli blacha jest cienka, to nie będzie odporna na wysoką temperaturę czy uszkodzenia mechaniczne. Warto zatem zainwestować w mobilną skrzynkę narzędziową wykonaną z grubej blachy lub stali nierdzewnej.

Oba materiały są łatwe w czyszczeniu. Wiadomo, że narzędzia używane w warsztacie są często zabrudzone smarem i olejami. Jeśli chcesz utrzymać wózek narzędziowy w czystości, przetrzyj go szmatką nasączoną detergentem i wodą.

Warto zaznaczyć, że obecnie produkowane wózki narzędziowe spełniają wszelkie normy i posiadają wszystkie niezbędne atesty do ich profesjonalnego wykorzystania w firmach i warsztatach. Decydując się na ich zakup, możesz mieć pewność, że posłużą Ci przez wiele lat.

Wózek narzędziowy

Jaki wózek narzędziowy wybrać do swojego warsztatu?

Wózki narzędziowe dzielą się na dwie kategorie: te z narzędziami i te bez. Pusty wózek narzędziowy jest idealny dla pracowników warsztatu z kompletnymi akcesoriami. Nie ma potrzeby kupowania nowych kluczy czy grzechotek dla mechaników i monterów, którzy mają swoje ulubione narzędzia.

Pusty wózek narzędziowy pozwala szybko uporządkować narzędzia, zwalniając miejsce wokół stanowisk pracy i na powierzchni. Ułatwia również naprawy. Jego mobilność, czyli możliwość przetransportowania wózka w wybrane miejsce (tam, gdzie aktualnie potrzebne jest narzędzie), skraca czas obsługi serwisowej.

Wózek narzędziowy składa się z szuflad o różnej wysokości. Może ich być cztery, siedem lub nawet pięć. Aby obiektywnie porównać pojemność wózków narzędziowych, należy zwrócić uwagę na powierzchnię użytkową podaną przez producenta.

Uchwyty boczne to kolejna cecha, którą powinien posiadać dobry wózek narzędziowy. Ułatwiają one przenoszenie i transport sprzętu. Są one wykonane z antypoślizgowego materiału. Dzięki temu nie wyślizgną się z rąk. Blokada szuflady jest ważnym elementem, który wpływa na wydajność sprzętu. Blokada gwarantuje, że żadne narzędzie nie wysypie się z szuflad do bagażnika podczas transportu.

Paulina

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla