|   | 

Jakie narzędzia budowlane przydadzą się podczas prac remontowych?

Zanim skompletujemy narzędzia budowlane niezbędne podczas wykonywania remontu, musimy zdawać sobie sprawę, jak ważny będzie wybór właściwej jakości sprzętu. Bez względu na to, jakiego rodzaju prace zamierzamy wykonywać, narzędzia mogą ulegać zabrudzeniu, do niewielkich ich zakamarków dostaje się pył, a nadmierna eksploatacja sprawia, iż bardzo szybko się niszczą. 

Dlatego też zarówno w wypadku elektronicznych, ale i ręcznych narzędzi budowlanych niezwykle istotna będzie ich spora wytrzymałość. Zwróćmy uwagę na to, z jakich materiałów je wykonano, czy są uodpornione na pojawienie się rdzy, jakie jeszcze funkcje mogą spełniać (często bardziej opłacalnym zakupem będzie wybranie wielofunkcyjnego narzędzia). Z pełną listą narzędzi, które są niezbędne podczas wykonywania prac remontowych, można zapoznać się na stronach specjalistycznych sklepów. Kiedy ją przejrzymy, łatwiej będzie Nam podjąć właściwą decyzję odnośnie zakupu. Poziomica, kielnia, szpachelki i kątownice to zdecydowanie niezbędne narzędzia budowlane. Sklep specjalistyczny, który postanowimy odwiedzić powinien posiadać w ofercie wyżej wymienione podstawowe narzędzia. 

Poziomica 

Poziomica może stać się zarówno naszym sprzymierzeńcem, ale i wrogiem. Odkryje wszelakie nierówności i zmusi nas do przeprowadzenia niezbędnych poprawek. Niemniej jednak dzięki jej zastosowaniu ściany będą proste, podwieszany sufit idealnie wykończony, zaś w kuchni nie będziemy mieć najmniejszych problemów z umieszczeniem mebli na ścianie. 

Do wyboru mamy nie tylko poziomice tradycyjne, ale również i laserowe. Poziomice laserowe to jednakże zbędny wydatek w wypadku, kiedy prace remontowe wykonujemy rzadko. W przypadku tego typu narzędzia liczy się głównie jego wytrzymałość i dokładność. Jeżeli jednak podejmiemy decyzję o zakupie poziomicy laserowej, wybierzmy krzyżową, dzięki której można mierzyć kierunki pod różnym kątem, jak i na kilku płaszczyznach. 

Kielnie 

Kielnie stają się niezbędne celem nałożenia i rozprowadzenia klejów i zapraw murarskich. Powinny być one zrobione ze stali nierdzewnej odznaczać się wysoką odpornością na rdzę. Warto wybierać również kielnie mające trzonek wykonany z drewna, które znacznie poprawiają komfort podczas nakładania materiałów budowlanych. 

Szpachelki 

Szpachelki, tak samo jak kielnie, służą celem rozprowadzania i nakładania różnego rodzaju mas budowlanych. Także powinny być wykonane ze stali nierdzewnej, która odporna jest na działanie korozji, zaś rękojeść winna być wykonana z drewna. Dobrym wyborem pozostają też szpachelki z ostrzem notowanym, które są po prostu trwalsze. W sklepach budowlanych można kupić szpachelki szlifowane w skos, fasadowe, malarskie, czy też przeznaczone do silikonu. 

Kątownice 

Dzięki kątownicom będziemy w stanie w szybki i łatwy sposób wyznaczać kąty proste. Jest to bardzo ważne w przypadku pomieszczeń, w których znajduje się sporo mebli, chociażby w kuchni, gdyż od tego, czy ściany mają kąty proste zależeć będzie to, czy bez żadnych problemów uda się nam przymocować półki narożne i szafki. 

Paulina

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla