|   | 

Maszyna polerska

Maszyny do polerowania mają szeroki zakres zastosowania - korzystają z nich zarówno przedstawiciele małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw. 

Rodzaje maszyn polerskich

Maszyna polerska jest raczej przydatna w rękach doświadczonego użytkownika i jest przeznaczona do wykańczania polerowania powierzchni produktów do 11-12 klas szorstkości. Podczas pracy na maszynie do polerowania i szlifowania bardzo cienka górna warstwa jest usuwana z powierzchni przedmiotu obrabianego, w ten sposób wykańczając powierzchnie. Podstawą takiej maszyny przemysłowej jest tarcza ścierna, która wykonuje wszystkie prace polerskie na przedmiocie obrabianym. Na rynku znajdziemy rozmaite maszyny polerskie.

Maszyna do polerowania metali służy do obróbki powierzchni ze stali nierdzewnej, mosiądzu, aluminium itp. Polerują również rury, blachy, różne płaskie powierzchnie i profile wytłaczane, a także gotowe elementy.

Maszyny do szlifowania i polerowania drewna są stosowane w przemyśle drzewnym, meblarskim, do produkcji detali dekoracyjnych.

Do obróbki kamienia stosuje się maszyny z dźwignią wspornikową.

Zastanawiasz się nad kupnem maszyny polerskiej ? Skorzystaj z szerokiej oferty i sprawdź więcej TUTAJ >>

Klasyfikacja maszyn polerskich

Ręczna maszyna do polerowania jest często używana w życiu codziennym, w gospodarstwie domowym. Jeśli z jakiegoś powodu nie można jej kupić, polerkę można wykonać za pomocą konwencjonalnego wiertła. Aby to zrobić, konieczne jest tylko zamocowanie filcowego dysku we wkładzie. Jednak taka domowa maszyna do polerowania nie nadaje się na długi czas pracy.

Istnieje również szlifierka kątowa do polerowania, która w przeciwieństwie do klasycznej „szlifierki” ma kontrolę prędkości. W takich urządzeniach prędkość jest znacznie niższa niż w konwencjonalnej szlifierce kątowej. Z tego powodu lakier nie topi się i nie deformuje. Zmieniając tarczę polerską na tarczę ścierną z klapką, można również zastosować ręczną maszynę do szlifowania i polerowania do obróbki różnych produktów. Za pomocą takiego urządzenia można szlifować i polerować nadwozie, reflektory, szyby samochodowe, motocykl itp. W domu.

Da się też wyróżnić maszyny do polerowania drewna i metalu. Jednak ten przydział jest bardzo warunkowy, ponieważ sam sprzęt jest używany tak samo, zmienia się tylko dysza. Maszyna do polerowania taśm jest zwykle używana do obróbki płaskich powierzchni (np. Prętów, desek). Do różnych rodzajów drewna, metalu stosuje się różne paski ścierne.

W obrabiarkach znajdują się maszyny do polerowania z docieraniem (docierarki), odśrodkowe i płynne. Jeśli chodzi o maszyny do wykańczania, są one używane do wykańczania dokładnego szlifowania powierzchni części i eliminowania szorstkości pozostawionej na nich przez poprzednie narzędzia.

W maszynach do polerowania na płyn obrabiany przedmiot jest instalowany w komorze, a polerowanie odbywa się za pomocą strumienia specjalnej cieczy nasyconej materiałem ściernym. Ciśnienie takiej cieczy z dyszy wynosi do 50 m / s. Podczas polerowania sama dysza porusza się wzdłuż przedmiotu obrabianego.

Technika obróbki przedmiotów za pomocą sprzętu do polerowania opiera się na okrągłym obrocie filcowego (ściernego) dysku i posuwisto-zwrotnym przebiegu pulpitu z zainstalowanym produktem. Tarcza do obróbki, która obraca się w określonym tempie w jednym przejściu, odcina górną warstwę obrabianej powierzchni, a stół roboczy, stale poruszający się do przodu i do tyłu, zapewnia równomierną obróbkę powierzchni.

Adrian

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla