|   | 

Jak stworzyć listę najlepszych komponentów do komputera

Nawet jeśli już wiesz, jak zbudować komputer, znalezienie najlepszych komponentów PC zawsze będzie testem twojej cierpliwości i wytrzymałości. Znalezienie najlepszej karty graficznej, najlepszego procesora, najlepszej płyty głównej, a nawet najlepszej pamięci RAM - lub przynajmniej idealnej, która pasuje do Twoich potrzeb i budżetu - nigdy nie będzie spacerem po parku. Rynek może być mylący, zwłaszcza jeśli jesteś nowy w świecie komputerów. Ale, jesteśmy tu po to, by pomóc, możesz nawet zawrzeć niesamowity układ.

Aby ułatwić Ci planowanie i badania, przygotowaliśmy przewodnik, który pomoże Ci znaleźć najlepsze komponenty komputerowe w rozsądnej cenie. W ten sposób możesz uruchomić swój system bez dodatkowego stresu. Pomagamy znaleźć właściwy sposób na wybór najlepszych komponentów do komputera, ponieważ posiadanie dobrego pomysłu na to, czego chcesz, może sprawić, że budowanie komputera będzie o wiele lepsze.

Budżet

Zapomnij o tym, co wszyscy ci mówią, każda budowa powinna zaczynać się od dwóch ważnych rzeczy. Budżet i ambicja. Budżetem jest oczywiście to, ile pieniędzy jesteś skłonny rzucić na swoją błyszczącą nową platformę. A ambicja? Cóż, oznacza to, że dowiadujesz się dokładnie, co chcesz zrobić ze swoją nową maszyną. 

Może to zabrzmieć szalenie, ale wartość dolarowa systemu, który kosztuje 700 dolarów, jest znacznie wyższa niż wartość, którą można uzyskać od potwora za 4000 dolarów. Im niższy budżet, tym więcej trzeba naciągnąć każdego dolara, aby kupić wiele komponentów komputera. Jednak sezonowa sprzedaż może ułatwić realizację budżetów.

Zalecamy zbudowanie komputera do gier, który jest przeznaczony do jednego celu. Chcesz jeden z najlepszych komputerów do gier? A może wolisz mieć komputer kina domowego, który idealnie pasuje do Twojego salonu? Chcesz edytować filmy w 4K? Wszystko to wymaga różnych komponentów komputera, aby zmaksymalizować oszczędności i wydajność. 

Nawet jeśli większość komputerów PC powinna być w stanie poradzić sobie z każdym zadaniem, lepiej skupić się na komponentach, których naprawdę potrzebujesz. 

Kiedy wiesz dokładnie, co chcesz zrobić z nowym komputerem i wiesz, jaki jest twój budżet, musisz zdecydować, czy wybierzesz Intel czy AMD. A kiedy to wszystko się skończy, jesteś gotowy do budowy.

Zacznij od tego

Nie nazywamy jednostki centralnej procesorem do niczego, jest ona dosłownie najważniejszą częścią każdej konstrukcji komputera i dlatego zaczynamy tutaj. Wybór najlepszego procesora rozpoczyna się od decyzji pomiędzy AMD lub Intel, ponieważ są oni dominującymi producentami chipów w tej kategorii. 

Stamtąd wszystko sprowadza się do wyboru właściwej części dla Twojego budżetu. Zarówno AMD Athlon jak i Intel Pentium i Celeron są przystępne cenowo i idealne do podstawowych obliczeń, odtwarzania multimediów i prostych aplikacji lifestyle'owych. Tymczasem Intel Core i AMD Ryzen obsługują najszerszy zakres użytkowników, którzy chcą zbudować coś od taniego HTPC do entuzjastycznego komputera do gier. Wreszcie, na poziomie high-end, istnieje Intel Core X i AMD Ryzen Threadripper do bardziej intensywnej pracy, takich jak produkcja wideo, modelowanie 3D i graczy streaming.

Procesory Intel Core i5 są tradycyjnie "go-to chip" dla komputerów do gier. Dzieje się tak dlatego, że większość gier mainstreamowych (poza nieparzystymi tytułami strategicznymi) jest bardziej intensywna graficznie niż te na CPU, więc nie potrzebujesz większości krzemu baleronu. Jednak w ostatnich latach powoli się to zmienia, ponieważ takie tytuły jak Battlefield V wykorzystują wielowątkową wydajność procesorów wyższej klasy. Niemniej jednak, powinieneś być w stanie poradzić sobie z czymś takim jak Intel Core i5-9400 w większości gier, ponieważ może on nadążyć za większością gier. 

A ponieważ AMD w końcu wraca do akcji, zdecydowanie polecamy model AMD Ryzen 5 2600X. Zarówno i5-8400 firmy Intel, jak i Ryzen 5 2600X firmy AMD mają fenomenalną moc, jeśli chodzi o gry. Intel jest nieco opóźniony pod względem liczby klatek na sekundę w grze dzięki wydajności pojedynczego rdzenia, podczas gdy AMD pozostaje w tyle pod względem ilości obliczeń i bardziej wymagających zadań.

Więc co przez to rozumiemy? Zasadniczo, Ryzen 5 2600X oferuje wielowątkowość, tj. sześć rdzeni i 12 wątków z nienaruszonym Ryzenem oraz całą tonę wolnej mocy przetwarzania dla wszystkich aplikacji, które uruchamiasz na boku, co czyni go idealnym do transmisji strumieniowej.

Paulina

Zobacz również

  • Jaki monitor dla gamera?

    Jeśli jesteś graczem, wiesz na pewno, że posiadanie potężnego procesora, dobrej karty graficznej, klawiatury, myszy i innych urządzeń...

  • Jak wybrać kartę graficzną

    Poza jednostką centralną (CPU), procesor graficzny (GPU) ma największy wpływ na wydajność Twojego komputera. Karta graficzna tłumaczy...

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla