|   | 

Top 3: Najtańsze obudowy do komputerów

"Przyjazny dla budżetu" to termin uwzględniający kontekst. Dla tego artykułu zdefiniowaliśmy go jako "poniżej 500 złotych". Szukaliśmy w Internecie trzech najlepszych przypadków komputerów, które (obecnie) kosztują mniej. 

1. Najlepszy wybór: Corsair carbide 270R

Istotne cechy

  • Dużo miejsca w środku
  • Intuicyjna konstrukcja
  • Miejsce na wiele dysków twardych

Przegląd Corsair carbide 270R

Corsair Carbide 270R to szafa zaprojektowana z myślą o prostocie. Od wygodnych kanałów zarządzania kablami do wielu opcji konfiguracji chłodzenia cieczą i powietrzem - oferuje kilka funkcji, które sprawiają, że konfiguracja jest tak prosta, jak to tylko możliwe.

Jeśli kiedykolwiek znalazłeś się w więzieniu śmierci z legendarnym Gorgonem Meduzą, będziesz miał jakieś pojęcie jak to jest próbować uporządkować wszystkie 30 000 kabli zasilających podłączonych do większości zasilaczy. Długa historia, w skrócie, jest do bani.

Corsair Carbide 270R ma odpowiedź na ten problem w postaci wbudowanych kanałów i szafek, do których można podłączać kable. Cały zasilacz może być nawet ukryty pod metalową płytą, co daje wizualnie czysty efekt końcowy z widocznością tylko kilku centymetrów niektórych kabli.

Całe puste miejsce, które nie jest zajęte przez kable, to również dobra wiadomość dla twojej CPU i GPU świątyń. Od przodu do tyłu jest duży przepływ powietrza, a jeśli wybierzesz chłodzenie cieczą, większość z tych systemów jest kompatybilna. (W rzeczywistości, z projektami ATX z pojedynczym GPU w środku wieży, jest to jeden z najlepszych przypadków, jakie kiedykolwiek widzieliśmy, jeśli chodzi o utrzymanie niskich temperatur przy użyciu jedynie wentylatorów obudowy).

Intuicyjna stylistyka wnętrza połączona z czytelnym oznakowaniem sprawia, że Carbide 270R jest bardzo przyjazny dla użytkownika. Jeśli nie jesteś pewien, gdzie umieścić dany element, po prostu poszukaj nadruku o tym samym rozmiarze i kształcie. Obudowa ta pozwala również na zamontowanie dysków SSD w pozycji pionowej (które należy stosować w celu zapewnienia jeszcze lepszego przepływu powietrza).

Nasze skargi w tym przypadku są dość niewielkie. Złącza są rozmieszczone pionowo na panelu przednim, w przeciwieństwie do znacznie bardziej powszechnego rozmieszczenia na górze obudowy. Niemniej jednak, w najgorszym przypadku jest to drobna niedogodność - może nawet bardziej ci się to spodoba. Polecamy również zakup wersji z litymi ścianami bocznymi. Jest i tak tańsza (60$ w porównaniu do 65$), a wersja fenestratowa posiada panele z taniego plastiku, który łatwo się drapie.

2. Najlepsza jakość: Rosewill THOR V2

Istotne cechy

  • 6 wewnętrznych kieszeni napędowych 3,5"
  • 10 szczelin dylatacyjnych
  • Sterowanie wentylatorem o zmiennej prędkości obrotowej

Przegląd Rosewill THOR V2

Rosewill wydaje się być całkiem dobry w średnich obudowach komputerów. Obudowa THOR V2 powinna być zarówno prosta jak i łatwa do dostosowania. Tak długo, jak można rozszyfrować instrukcję montażu wentylatora, jest to doskonały przypadek budżetowy.

Dlaczego masz około piętnastu małych fanów przypadków, skoro możesz mieć ogromny, który wygląda, jakby pochodził z bunkra kreskówkowego super złoczyńców? Spójrzmy prawdzie w oczy, kolosalny wentylator na bocznej ścianie THOR V2 wygląda dość głupio, ale robi to, co powinni robić fani: Wysysa dużo ciepła z twojej obudowy.

Dużą zaletą posiadania dużego wentylatora z boku obudowy jest możliwość umieszczenia w niej większej ilości/większych komponentów, ponieważ przepływ powietrza od przodu do tyłu nie jest tak istotny. Jest też zaskakująco cicho, zdecydowanie można go usłyszeć, ale robi mniej hałasu niż jakieś 120 mm fanów.

Jeśli głównym problemem jest dźwięk (lub jego brak), warto zapoznać się z najcichszymi dostępnymi obudowami komputerów.

W przeszłości mieliśmy trudności z obudowami PC, które są głównie wykonane z tworzywa sztucznego, ale THOR V2 ma pod tym względem częściowe przejście. Jest on wykonany głównie z tworzywa sztucznego, ale jest lepki, a rama wewnętrzna jest wykonana głównie z aluminium. Dopóki go nie upuścisz, nie ma powodu do obaw, że się złamie.

Standardowe gniazda rozszerzeń 5,25" i dyski twarde 3,5" mogą być przesuwane i zatrzaskiwane na miejscu bez użycia narzędzi lub śrub, co jest bardzo praktyczne. Jednak w przypadku 2,5-calowych dysków SSD (częściowo) nie ma szczęścia. Będziesz musiał dostać jakieś 3,5" do 2,5" wnęki na adaptery, ale te są wystarczająco tanie.

Największą wadą w tym przypadku jest praktycznie nieistniejąca instrukcja montażu wentylatora, która nie byłaby tak duża, gdyby proces nie był zbyt intuicyjny. Wentylatory obudowy są fabrycznie zainstalowane; to prawidłowe podłączenie do panelu górnego jest zasysające. Musisz zrobić trochę googlingu i może nawet zadzwonić do Rosewill. (Spędziliśmy trochę czasu, żeby znaleźć dla ciebie film, ale nie ma kostek, przepraszam)

THOR V2 obecnie kosztuje 99,99 dolarów w Amazonii, ale czasami dryfuje powyżej 100 dolarów, więc nie możemy nazwać tego przypadkiem budżetowym. Weź się w garść, zanim znów będzie drogo.

3. Najlepsza wartość: Corsair Carbide SPEC-06

Istotne cechy

  • Kompatybilny z płytami głównymi ATX, micro ITX i mini ATX
  • Obsługuje układy GPU o długości do 370 mm
  • Obsługuje wentylatory CPU o wysokości do 170 mm

Przegląd Corsair Carbide SPEC-06

Chcesz obudowę komputera, która wygląda minimalistycznie, ale jednocześnie wygląda jakby była z przyszłości? Corsair Carbide SPEC-06 wygląda pozytywnie jak coś, co można by zobaczyć w Star Treku. Jest to również nasza najbardziej przystępna cenowo sprawa gier PC, więc naprawdę niedrogie.

Skrzynia Corsair Carbide SPEC-06 nie tylko wygląda jakby pochodziła z kosmosu, ale ma też dużo miejsca. Jest to jedna z najbardziej pojemnych obudów PC poniżej 100 dolarów, jakie kiedykolwiek widzieliśmy, przynajmniej jeśli chodzi o surowe dane 3D.

Jeśli chodzi o wystrój wnętrza, Corsair Carbide SPEC-06 utrzymuje prostotę rzeczy, pozostawiając w dużej mierze pustą obudowę. Nie posiadanie 5,25-calowych zatoczek to dla niektórych wstyd, ale pozytywną stroną jest ogromny wzrost przestrzeni użytkowej, który czyni cuda w zakresie chłodzenia. Jest miejsce dla maksymalnie pięciu wentylatorów, z których jeden jest wstępnie zainstalowany. Chłodzenie cieczą prawie na pewno nie będzie konieczne, ale jeśli zdecydujesz się iść tą drogą, jest na to dużo miejsca.

Tak radykalny jak Corsair Carbide SPEC-06, nadal ma zastrzeżenia. Na przykład, zarządzanie kablami nie jest najlepsze i będziesz miał problemy z bałaganem, jeśli spróbujesz zbudować drogi obiekt. Ponadto, niektórzy klienci zgłaszają problemy z instalacją dodatkowych wentylatorów.

Marcin

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla