|   | 

Co to jest Chromecast i jak działa?

Chromecast to rodzaj przystawki, która bezprzewodowo przesyła multimedia do telewizora za pośrednictwem sieci Wi-Fi lub chmury. Działa jako pośrednik między telewizorem a naszym smartfonem lub komputerem. Kosztuje mniej niż 300zł. Czym jest chromecast? I jakie jeszcze mamy informacje na jego temat?

Podłączanie chromecasta

Złącze HDMI łączy chromecasta z telewizorem. Przedłużacz jest bardzo przydatny, gdy z tyłu telewizora znajduje się zbyt wiele kabli i wtyczek. Chromecast wymaga dodatkowego źródła zasilania. Wyposażony jest w port USB, który można podłączyć do telewizora lub do gniazdka elektrycznego za pomocą zasilacza.

Sprzęt i parametry

Komputer musi pracować pod kontrolą systemu Windows Vista i być wyposażony w procesor Intel Core i5 drugiej generacji. Chromecast jest kompatybilny z Chromebookami (Samsung Chromebook 2 lub Pixel) i systemem OS X.

Niezależnie od tego, czy chcesz przesyłać strumieniowo treści ze smartfona czy komputera, musisz zainstalować rozszerzenie Google Chromecast lub aplikację Google Chromecast. Chromecast współpracuje ze smartfonem lub komputerem jako pilot do telewizora. Nie muszą być one ze sobą połączone.

Chromecast konfiguracja - Jak zmienić sieć Wi-Fi w urządzeniu Chromecast - Sprawdź na https://gsm-akcesorium.pl/inteligentny-dom-i-biuro/lfxl/jak-zmienic-siec-wi-fi-w-urzadzeniu-chromecast.html

Chromecast / smart tv

Czym jest chromecast?

Po skonfigurowaniu urządzenia, łączy się ono z naszą domową siecią Wi-Fi. Dzięki temu możemy bezprzewodowo przesyłać obraz z Internetu lub komputera na nasz telefon (iOS, Android). Można również zdalnie przenieść cały pulpit smartfona na ekran telewizora. Chromecast współpracuje z aplikacjami, które korzystają z Google Cast lub z przeglądarką Chrome.

Można też skonfigurować dekoder tak, aby wskazywał na konkretne treści. Wówczas pobierze je z internetu. Oznacza to, że Chromecast zawsze wyświetli na telewizorze klip z You Tube, nawet jeśli zablokujesz telefon. Przesyłanie obrazu jest bardzo proste: wystarczy kliknąć ikonę "Transfer" w centrum szybkich ustawień i gotowe. Chromecast ułatwia przeglądanie zdjęć bezpośrednio z telefonu.

Pierwsza generacja Chromecasta została wydana w 2013 roku. Od tego czasu sprzedano ponad 20 milionów egzemplarzy. Przez dwa lata był najlepiej sprzedającym się urządzeniem do strumieniowego przesyłania danych. Elegancka, niedroga przystawka Chromecast to najlepsza opcja dla tych, którzy nie mają Smart TV, VOD, ani telewizora ze Smart TV.

Chromecast - cena

To magiczne urządzenie zapewne będzie sporo kosztować. Nie jest to prawda. Cena Google Chromecast 2.0 w 2018 roku wynosi niecałe 200zł. Jeśli chcesz kupić model Google Chromecast 4K ultra HD, to Allegro sprzeda go za około 300zł.

Chromecast - opinie

Od premiery tego urządzenia minęło już trochę czasu. Chromecast jest dostępny od wielu lat do przetestowania w różnych wersjach. Jego główną zaletą jest łatwość obsługi i niska cena. Jego główną zaletą jest możliwość sterowania multimediami z poziomu smartfona i to w sposób niezawodny.

Paulina

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla