|   | 

Jak drukować obiekty 3D w domu? Przewodnik po druku 3D

Druk 3D jest bardziej zaawansowaną formą druku 2D. W prawie każdym domu jest drukarnia, która może drukować zdjęcia i teksty. Nawet jeśli obraz lub tekst jest wyświetlany w formacie 3D na drukarce 2D, wynikiem jest obraz 3D na płaskiej kartce papieru. Drukarka 3D jest w stanie stworzyć rzeczywisty obiekt z trójwymiarowego obrazu. Drukarki 3D dostępne dla konsumentów drukują głównie z tworzyw sztucznych, ale bardziej zaawansowane modele wykorzystują inne materiały, w tym ceramikę, stal, a nawet piasek.

W dzisiejszych czasach każdy może kupić drukarkę 3D, ale wielu nadal nie ma odwagi dokonać zakupu. Dlaczego? Jednym z powodów jest ogromna cena. Jednak problem ten został niedawno rozwiązany, ponieważ na rynku pojawiło się wiele tanich drukarek 3D. Innym ważnym powodem jest to, że większość z nas nadal nie wie, jak działa drukarka 3D i jak to działa.

Druk 3D jest dla wielu osób stosunkowo nieznaną technologią. W tym artykule wyjaśniono, jak korzystać z drukarki 3D w domu. Czego potrzebuję do drukowania obiektów 3D i gdzie mogę dostać te produkty? Jak stworzyć model 3D i jak można go ostatecznie wydrukować? Czytaj dalej, żeby się dowiedzieć.

Krok 1: Zakup drukarki 3D

Ten pierwszy krok jest oczywiście dość logiczny. Jednak wielu konsumentów zastanawia się, gdzie kupić drukarkę 3D i która jest najlepszą drukarką 3D dostępną obecnie na rynku.

Przy zakupie drukarki 3D można określić prędkość i grubość żądanych warstw oraz wybrać drukarkę, która może drukować monochromatyczne lub wielokolorowe na tym samym obiekcie. Można nawet wybrać rodzaj materiałów, twarde i wytrzymałe tworzywo ABS lub elastyczne i przyjazne dla środowiska tworzywo PLA, a nawet metale.

Teraz pojawia się wątpliwość. Jaki typ drukarki 3D powinienem kupić? Przeczytaj nasz przewodnik po zakupie drukarek 3D, aby pomóc Ci wybrać najlepszą dla Twoich potrzeb.

Ponieważ większość z nas kupuje drukarkę 3D typu filament-type, będę nadal to robić.

Krok 2: Kupić żarnik

Często żarnik jest dostarczany z drukarką 3D, ale czasami potrzebujesz więcej żarników lub chcesz inny kolor. Na szczęście, nie jest tak trudno kupić żarnik. W większości przypadków można po prostu kupić w firmie, w której zakupiono drukarkę. Albo możesz robić zakupy online z dużymi rabatami.

Krok 3: Tworzenie modelu 3D

Jeśli masz doświadczenie w projektowaniu modeli 3D, możesz zaprojektować model przy użyciu oprogramowania CAD. Jednak nie każdy ma z tym doświadczenie. Istnieje również szereg stron internetowych, na których można pobrać istniejące modele 3D. Istnieje również możliwość pobrania aplikacji 123D Catch na telefon i pobrania zdjęć elementu, który chcesz wydrukować. Aplikacja konwertuje obraz na model 3D.

Krok 4: Drukowanie obiektu

Teraz nadszedł czas, aby faktycznie wydrukować obiekt. W tym celu należy najpierw włożyć żarnik do drukarki 3D w sposób opisany w podręczniku. Następnie wyślij model 3D do drukarki za pomocą oprogramowania. To jest to! Zrobione. Drukarka 3D drukuje teraz obiekt!

Użycie skanera 3D

Czy masz też skaner 3D? W tym przypadku nie jest konieczne tworzenie modelu 3D. Jeśli chcesz skopiować istniejący obiekt, możesz po prostu wykonać skan 3D obiektu, który ma zostać skopiowany, a następnie wysłać go do drukarki. Działa to znacznie szybciej niż odtworzenie obiektu jako modelu 3D.

Druk 3D jest w rzeczywistości dużo łatwiejszy niż się wydaje! Ponieważ większość z nas wciąż bardzo niewiele wie o technologii druku 3D, uważamy, że druk 3D jest trudnym procesem. Jednak, jak widać, tak nie jest; jest to naprawdę tak proste jak drukowanie 2D.

Co można drukować za pomocą drukarek 3D?

Artykuły gospodarstwa domowego

Najpopularniejszym zastosowaniem druku 3D jest drukowanie artykułów gospodarstwa domowego. Ponieważ profesjonalne drukarki 3D są w stanie drukować na różnych materiałach, teraz można łatwo drukować na kubkach, talerzach lub sztućcach. Drukowanie filiżanek do kawy było jednym z pierwszych zastosowań druku 3D.

Zabawki dla dzieci

Druk 3D jest idealny do personalizacji zabawek. Możesz zaprojektować ulubioną zabawkę swoich dzieci w kolorach, które lubią. Daje to wielkie możliwości dla Ciebie jako rodzica, ponieważ zabawka może być w pełni dostosowana do potrzeb Twojego dziecka. Nie ma powodu do rozczarowania, jeśli produkt jest wyprzedany lub ulubiona figura akcji Twojego dziecka ma po prostu zły wyraz twarzy.

Dekoracje domowe

Jednym z pierwszych zastosowań druku 3D było drukowanie okładek. Profesjonalni artyści używają drukarek 3D do drukowania skomplikowanych projektów. Możliwości są nieograniczone. Artysta nie musi już wykonywać wszystkich detali za pomocą filigranowych instrumentów.

Szczegóły mogą być teraz bardzo konkretne i przechowywane na komputerze. Drukarka 3D robi wtedy resztę. Jako klient możemy spodziewać się większej ilości dzieł sztuki na rynku, a także możemy drukować własne dzieła sztuki dla domu.

Ocalić środowisko naturalne

Odpady plastikowe mogą być poddawane recyklingowi w celu wykorzystania ich jako materiału do druku 3D. Obecnie dziedzina ta rozwija się, ale w niedalekiej przyszłości można wytapiać domowe odpady plastikowe w przedmioty. Oznacza to mniej tworzyw sztucznych dla środowiska.

Oprócz wyżej wymienionych możliwości, ważne jest, aby w szczególności druk 3D umożliwiał personalizację. Całkiem łatwo jest zaprojektować swój własny obiekt 3D, a następnie go wydrukować. Nie jesteś już związany z tym, co jest oferowane w sklepach, możesz tworzyć swoją sztukę, projektować zastawę stołową, robić własne zabawki i tak dalej.

Pamiętaj, że projektowanie modeli 3D wymaga czasu, a drukowanie nadal nie jest tanie, ale otrzymujesz w pełni dostosowane środowisko.

Jakie materiały są używane do druku 3D?

Obecnie drukarki 3D drukują na wielu różnych materiałach. Srebrne kolczyki na etui na iPada, czekoladowe litery na zabawkach drukowane są na plastiku z recyklingu. Lista materiałów, które mogą być drukowane w 3D staje się coraz dłuższa. Spójrzmy na niektóre z nich.

Tworzywo ABS

ABS jest rodzajem tworzywa sztucznego, z którego wykonane są klocki LEGO. Większość drukarek domowych korzysta z tego materiału, który jest bardzo łatwy do zdobycia.

PLA tworzywo sztuczne

PLA to biodegradowalne tworzywo sztuczne na bazie skrobi kukurydzianej.

Złoto

Niesamowite, ale prawdziwe: nawet złoto może być drukowane w 3D. Te spinki do mankietów są wykonane przez firmę EOS.

Wysokiej jakości stal nierdzewna

Wysokiej jakości stal może być używana do drukowania obiektów 3D. i Materialize posiada bogatą kolekcję obiektów stalowych.

Tytan

Niedawno odkryto, że tytan może być używany do druku 3D w medycynie. Na przykład implanty szczękowe.

Ceramika

Nawet ceramika może być teraz drukowana w 3D. Rakietową filiżankę do espresso można zamówić w Shapeways.

Brązowy

Oprócz stopów, tytanu i złota, można również drukować 3D z brązu.

Przezroczysta żywica

Można go używać do budowy przezroczystych przedmiotów, takich jak zabawki i szkło.

Drewno

Eksperymentowali również z drukowaniem drewna w 3D. Zobacz na przykład tę sowę, która jest wykonana z połączenia drewna pochodzącego z recyklingu i polimeru.

Adrian

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla