|   | 

Klucze pneumatyczne

Klucze pneumatyczne najczęściej odnajdzie się w profesjonalnie zarządzanych warsztatach, chociaż można oczywiście korzystać z nich dla własnych potrzeb. Dzięki takim kluczom nie będzie problemów z przykręceniem lub też dokręceniem wybranych śrub. Nie będzie trzeba wykazywać się wtedy dużą siłą. 

Klucze pneumatyczne - do jakich prac można je zastosować?

Klucze pneumatyczne zyskują uznanie głównie ze względu na swoje uniwersalne zastosowanie. Przede wszystkim korzysta się z nich podczas przykręcania oraz odkręcania różnego rodzaju śrubek oraz śrub. Najczęściej tyczy się to prac związanych z kołami w samochodach osobowych. Specjalny mechanizm klucza pneumatycznego pozwala zaoszczędzić dużo nerwów, stresu i energii. Przydaje się to więc osobom w każdym wieku. Narzędzie to jest bardzo charakterystyczne, ponieważ ma niski moment obrotowy. Chętnie korzysta się z niego również podczas wykręcania świec zapłonowych.

Istnieją dwa podstawowe rodzaje kluczy pneumatycznych, w które można się współcześnie wyposażyć. Są to klucze udarowe w wersji pneumatycznej oraz elektrycznej. Różnica polega przede wszystkim na sposobie zasilania. Jeśli wybierze się wersję pneumatyczną, ma się pewność tego, że będzie ona wydajniejsza, trwalsza oraz mocniejsza. Ponadto takie klucze wykazują się też wysokim momentem obrotowym. Można ich jednak używać jedynie wtedy, gdy na co dzień posiada się sprężarkę. Są lekkie i wygodne w użyciu, dlatego z ich operowaniem nie mają problemów nawet mniej doświadczone osoby. Klucze elektryczne działają na zasadzie sieci lub też akumulatorów i dysponują znacznie słabszą mocą. Ich atutem jest jednak uniwersalność, ponieważ skorzysta się z nich praktycznie w każdym miejscu, głównie podczas wykonywania nieco lżejszych prac. Mają wbudowany silniczek, przez co są cięższe od swoich pneumatycznych odpowiedników.

Szukasz solidnych kluczy pneumatycznych? Sprawdź ofertę na https://pneumatyczne.net.pl/klucze-pneumatyczne >>

Na jakiej zasadzie działają klucze pneumatyczne?

Zasada działania kluczy pneumatycznych nie jest zbyt skomplikowana, ponieważ mogą one działać przede wszystkim dzięki sprężonemu powietrzu. W ten sposób wytwarza się optymalne nakłady energii. Jeśli klucze mają funkcjonować poprawnie, potrzebna będzie również sprężarka. Klucze składają się z kilku następujących części, a mianowicie: sterowania, przygotowania powietrza oraz wykonawczej. Jak widać ich konstrukcja w niektórych przypadkach może być dość skomplikowana, chociaż fachowcy nie mają z tym żadnych trudności.

Wprawianie w ruch kluczy pneumatycznych uzależnione jest od kilku czynników. W pierwszej kolejności do cylindra wtłaczane jest powietrzne. W takim cylindrze znajduje się specjalistyczny wirnik, który w pewnym momencie zaczyna się obracać i tworzy się w ten sposób energia. Napędza się wał oraz inne konstrukcyjne elementy. Klucze pneumatyczne cechują się dość prostą budową i wygodnym użytkowaniem, dlatego praca z ich wykorzystaniem jest w stu procentach komfortowa oraz sprawna. Poza tym mechanizm kluczy pneumatycznych zaprojektowany jest w taki sposób, aby gwarantować użytkownikom pełne bezpieczeństwo. 

Adrian

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla