|   | 

Tesla wpływa na zmiany przepisów ciężarówek

Tesla opowiada się za zmianą europejskich przepisów dotyczących półciężarówek na rzecz modeli elektrycznych. Jest to interesująca strategia, która może się bardzo dobrze opłacić.

W całej Europie istnieje kilka krajów, w których obowiązują surowe przepisy zakazujące jazdy ciężarówek przegubowych w niedziele rano i w dni wolne od pracy ze względu na obawy związane z hałasem i zanieczyszczeniem powietrza. Oczywiście producenci samochodów ciężarowych mogą domagać się zwolnienia z tego rozporządzenia, jeżeli na przykład ich półprodukty działają prawie bezgłośnie (brak hałasu) i bez emisji spalin (brak zanieczyszczenia powietrza).

Tesla współpracuje w tym celu z wieloma innymi firmami. Według Business Insider Germany, producent samochodów elektrycznych zwrócił się już do rządu niemieckiego i opowiedział się za zwolnieniem z pół prawa. W chwili obecnej nie ma żadnej różnicy między półproduktami z silnikami spalinowymi a tymi z napędem elektrycznym, prawdopodobnie dlatego, że prawo zostało napisane zanim półprodukty elektryczne były wskazówką w oczach Elona Piżma.

Wyjątek byłby wyraźnie korzystny dla Tesli. Nadchodząca Tesla Semi miałaby niesamowitą przewagę nad konkurencyjnymi firmami sprzedającymi tradycyjne półciężarówki, ponieważ Tesla mogłaby jeździć w zabronionych godzinach. Jeśli firma chce zwiększyć swoją wydajność, sensowne byłoby kupno ciężarówki, która może jeździć siedem dni w tygodniu.

Niemieckie Federalne Ministerstwo Transportu potwierdziło, że odbyło się spotkanie i stwierdziło, że ministerstwo przeanalizuje sposoby włączenia "zrównoważonej i nowoczesnej mobilności". Tesla nie odpowiedziała natychmiast na zaproszenie do zgłaszania uwag.

Producent samochodów był całkiem spokojny w całym półroczu, ale powinniśmy spodziewać się kilku nowości w tym roku. Podczas wezwania Tesli do zwiększenia zysku w trzecim kwartale 2019 roku, producent samochodów powiedział, że planuje rozpoczęcie ograniczonej produkcji półproduktu w 2020 roku. Wraz z rozpoczęciem produkcji Modelu Y w przyszłym miesiącu, a półrocze ma się rozpocząć w najbliższej przyszłości, rok 2020 może być kolejnym dużym rokiem dla kalifornijskiej firmy. 

Paulina

Zobacz również

  • Co to jest Chromecast i jak działa?

    Chromecast to rodzaj przystawki, która bezprzewodowo przesyła multimedia do telewizora za pośrednictwem sieci Wi-Fi lub chmury. Działa jako...

  • Wyciskarki wolnoobrotowe

    Nie jest łatwo zakupić wyciskarkę wolnoobrotową, którą byłaby w stanie spełnić wszystkie wymagania klienta. Wybór jakiego osobiście...

  • Klucze pneumatyczne

    Klucze pneumatyczne najczęściej odnajdzie się w profesjonalnie zarządzanych warsztatach, chociaż można oczywiście korzystać z nich dla...

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla