|   | 

Tesla wpływa na zmiany przepisów ciężarówek

Tesla opowiada się za zmianą europejskich przepisów dotyczących półciężarówek na rzecz modeli elektrycznych. Jest to interesująca strategia, która może się bardzo dobrze opłacić.

W całej Europie istnieje kilka krajów, w których obowiązują surowe przepisy zakazujące jazdy ciężarówek przegubowych w niedziele rano i w dni wolne od pracy ze względu na obawy związane z hałasem i zanieczyszczeniem powietrza. Oczywiście producenci samochodów ciężarowych mogą domagać się zwolnienia z tego rozporządzenia, jeżeli na przykład ich półprodukty działają prawie bezgłośnie (brak hałasu) i bez emisji spalin (brak zanieczyszczenia powietrza).

Tesla współpracuje w tym celu z wieloma innymi firmami. Według Business Insider Germany, producent samochodów elektrycznych zwrócił się już do rządu niemieckiego i opowiedział się za zwolnieniem z pół prawa. W chwili obecnej nie ma żadnej różnicy między półproduktami z silnikami spalinowymi a tymi z napędem elektrycznym, prawdopodobnie dlatego, że prawo zostało napisane zanim półprodukty elektryczne były wskazówką w oczach Elona Piżma.

Wyjątek byłby wyraźnie korzystny dla Tesli. Nadchodząca Tesla Semi miałaby niesamowitą przewagę nad konkurencyjnymi firmami sprzedającymi tradycyjne półciężarówki, ponieważ Tesla mogłaby jeździć w zabronionych godzinach. Jeśli firma chce zwiększyć swoją wydajność, sensowne byłoby kupno ciężarówki, która może jeździć siedem dni w tygodniu.

Niemieckie Federalne Ministerstwo Transportu potwierdziło, że odbyło się spotkanie i stwierdziło, że ministerstwo przeanalizuje sposoby włączenia "zrównoważonej i nowoczesnej mobilności". Tesla nie odpowiedziała natychmiast na zaproszenie do zgłaszania uwag.

Producent samochodów był całkiem spokojny w całym półroczu, ale powinniśmy spodziewać się kilku nowości w tym roku. Podczas wezwania Tesli do zwiększenia zysku w trzecim kwartale 2019 roku, producent samochodów powiedział, że planuje rozpoczęcie ograniczonej produkcji półproduktu w 2020 roku. Wraz z rozpoczęciem produkcji Modelu Y w przyszłym miesiącu, a półrocze ma się rozpocząć w najbliższej przyszłości, rok 2020 może być kolejnym dużym rokiem dla kalifornijskiej firmy. 

Paulina

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla