|   | 

Wyciskarki wolnoobrotowe

Nie jest łatwo zakupić wyciskarkę wolnoobrotową, którą byłaby w stanie spełnić wszystkie wymagania klienta. Wybór jakiego osobiście dokonasz będzie miał wpływ między innymi na jakość uzyskiwanego soku, jego ilość czy też ogólny koszt użytkowania wyciskarki. Dlatego stając przed takim wyborem można poczuć się przytłoczonym ilością informacji, a którymi trzeba się zapoznać. Warto zatem zapoznać się z prostym przewodnikiem, uwzględniającym wszystkie kwestie, jakie należy wziąć pod uwagę.

Wydajność wyciskarki

Na samym początku warto uwzględnić wydajność takiej wyciskarki. W sokowirówkach szybkoobrotowe ostrza oddzielają sok od miąższu. Taki sok jest ostatecznie gęsty, miąższ jest mokry, ale jest go samego w sobie mniej. Natomiast wyciskarka wolnoobrotowa działa zupełnie inaczej. Przede wszystkim miażdży ona składniki, a następnie wyciska z nich maksymalną ilość soku. Pulpa, która pozostaje po takim procesie, jest praktycznie sucha, dlatego jest to zdecydowanie bardziej wydajny sposób na pozyskanie soku.

Zakup wyciskarki obrotowej dobrej jakości, pozwala na pozyskiwanie dużych ilości soku. Choć są one zatem stosunkowo drogie, w dłuższej perspektywie czasowej można zaoszczędzić na korzystaniu z nich.

Wartości odżywcze soków

Niezwykle ważna jest także jakość pozyskanego soku. W warzywach oraz owocach można znaleźć wiele substancji odżywczych oraz enzymy, które nie są odporne na wysokie temperatury. Gdy są zbyt podgrzewane, ulegają po prostu powolnej degradacji. W sokowirówkach takie szybkoobrotowe ostrza sprawiają, że następuje taki właśnie wzrost temperatury. W wyciskarkach wolnoobrotowych takich ostrzy nie ma, dlatego enzymy oraz substancje odżywcze nie ulegają zniszczeniu podczas produkcji soku. Taki sok ma dodatkowo dłuższą przydatność do spożycia. Najlepiej jest go jednak wypić w pierwszych 24-48 godzinach od czasu jego przygotowania.

Komfort użytkowania

Wiele osób zwraca uwagę na komfort użytkowania konkretnego urządzenia. Ludzie częściej wybierają coś, co nie jest przesadnie skomplikowane w obsłudze. Jeśli zdecydujemy się na urządzenie, w którym miąższ gromadzi się wewnątrz, wówczas co jakiś czas będziemy musieli oczywiście opróżniać pojemnik. To natomiast wydłuża czas pracy, dlatego lepiej jest wybrać wyciskarkę, która odprowadza taki miąższ na zewnątrz i pojemnika nie trzeba stale czyścić. Poza tym warto zwrócić również uwagę na wielkość otworu wsadowego. Im większy, tym łatwiej umieścić w wyciskarce składniki.

Posiadanie dodatkowych funkcji

Dobrze jest rozważyć kwestię tego czy przy pomocy wyciskarki będziemy chcieli produkować tylko soki, czy również inne rzeczy. Dzięki dodatkowym funkcjom w wyciskarce można bowiem przygotować różnego rodzaju mleko roślinne bądź też dania dla niemowlaków.

Ten przewodnik zawiera wszystkie niezbędne informacje, dzięki którym można dokonać świadomego wyboru dotyczącego wyciskarki wolnoobrotowej. Wybór jest uzależniony oczywiście od indywidualnych potrzeb, dlatego przed zakupem warto zapoznać się z wszystkimi opcjami.

hurompolska.pl

Paulina

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla