|   | 

Huawei P40 data premiery, aktualności i przecieki

Nadchodzący Huawei P40 (i jego oczekiwany starszy brat, P40 Pro) jest jedną z największych zagadek w branży technologicznej - czy rzeczywiście zostanie wydany czy nie? Pomimo twierdzeń Huawei, że telefon wyląduje w marcu, nie jesteśmy pewni.

Ze względu na trwające ograniczenia Huawei, nowe smartfony firmy nie mogą używać żadnych aplikacji Google (w tym Play Store), co znacznie ogranicza ich możliwości i wartość w porównaniu z innymi smartfonami. Prawdopodobnie obejmie to Huawei P40 Pro w podobny sposób, jak w przypadku Huawei Mate 30 Pro.

Pomimo wątpliwej przyszłości słuchawek Huawei, z niecierpliwością czekamy na nadchodzący smartfon Huawei P40. Huawei P30 i P30 Pro z 2019 roku to jedne z naszych ulubionych telefonów, z tym ostatnim, który od dawna znajduje się na szczycie listy naszych najlepszych telefonów z aparatami fotograficznymi dzięki 5-krotnemu powiększeniu optycznemu obiektywu peryskopowego i świetnemu oprogramowaniu.

Nowe telefony, takie jak Samsung Galaxy S20, jak również podobno iPhone 12 są na pewno ciężką konkurencją dla Huawei i jego telefonów P40, więc będzie to ekscytujące, aby zobaczyć, co firma przedstawi w 2020 roku.

Wymieniliśmy to, co chcemy zobaczyć w Huawei P40 poniżej, jak również to, co już znamy lub słyszeliśmy plotki. Będziemy stale aktualizować ten artykuł o wszystkie najnowsze przecieki i pogłoski dotyczące Huawei P40, aby dać Ci jak najlepsze wyobrażenie o tym, czego możesz się spodziewać przed oficjalną premierą słuchawki.

Najnowsze wiadomości: Wydaje się coraz bardziej prawdopodobne, że zarówno prawdopodobnie niższej klasy Huawei P40, jak i P40 Pro będą to telefony 5G, przy czym organ regulacyjny w Chinach potwierdził ten fakt w spisie.

Najważniejsze informacje

  • Jaki telefon? Najnowszy model z serii P Huawei 40P.
  • Kiedy wyjdzie? Pod koniec marca 2020 r.
  • Ile to będzie kosztować? Prawdopodobnie trochę więcej niż w serii P30

Huawei P40 data wydania i cena

Huawei potwierdził, że Huawei P40 zostanie ogłoszony w Paryżu pod koniec marca.

Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ P30 i P30 Pro zostały zaprezentowane w Paryżu w marcu 2019 roku, a P20 i P20 Pro - w marcu 2018 roku. Przewidywaliśmy jego uruchomienie na MWC 2020, ale teraz to wydarzenie zostało odwołane.

Marzec ma sens, ponieważ Huawei lubi oddzielać swoje premiery telefonów od innych dużych imprez technologicznych, takich jak premiera Samsunga Galaxy S20. Wcześniej, pod koniec lutego, w MWC w Barcelonie wprowadził na rynek nowe słuchawki serii P, ale jest to pokaz, który charakteryzuje się ogromną liczbą uruchomień i zyskuje większą ekspozycję poprzez opóźnienie o kilka tygodni i zorganizowanie własnej imprezy w marcu.

Cena Huawei P40 to bardziej interesująca rozmowa. W momencie startu P30 Huawei kosztował 699 funtów / AU$1.099 (około 910 dolarów), a P30 Pro rozpoczął się od 899 funtów (AU$1.599, około 1.140 dolarów), które były droższe niż w poprzednim roku.

Słyszeliśmy, że cena Huawei P40 może z grubsza odpowiadać cenie P30, ale model Pro może być w rzeczywistości nieco bardziej przystępny cenowo niż jego odpowiednik z 2019 roku. Podobno Huawei P40 Pro Premium Edition ma zamiar przywrócić Ci €1,200 (około $1,320, £1,015, AU$1,955), co wystarczy, aby rywalizować z najtańszymi telefonami na rynku.

Huawei P40 wiadomości i pogłoski

Od Świąt Bożego Narodzenia 2019 roku, strumień przecieków i plotek Huawei P40 nieco się nasilił, a my zaczynamy uzyskiwać wyraźniejszy obraz tego, jak może wyglądać telefon. Cóż, zrobilibyśmy to, gdyby niektóre z przecieków nie były trochę sprzeczne.

Pierwsza wiadomość jest największa: pomimo zakazu Huawei, który pogrążył przyszłość firmy w chaosie, wydaje się, że Huawei nadal planuje uruchomić Huawei P40 na całym świecie.

Nawet jeśli zakaz nadal obowiązuje, gdy telefon jest na przegranej pozycji, jego premiera nadal się odbędzie - po prostu bez aplikacji Google. Może to uczynić go trochę bezużytecznym, ponieważ większość ludzi używa smartfonów tylko do swoich aplikacji.

Huawei P40 i P40 Pro mogą być telefonami 5G, jak sugeruje lista dla chińskiego organu regulacyjnego. Ma to sens, ponieważ mają one pracować na chipsecie Kirin 990, który obsługuje tę nową generację łączności.

Huawei exec powiedział również, że P40 będzie miał "nigdy nie widziałem" projekt, sugerując duże zmiany w wyglądzie, i że będzie działać Android 10 (bez usług Google), i mają wydajność i poprawę jakości zdjęć.

Prototypy telefonu, a następnie zdjęcia, sugerują, że będzie wyglądać całkiem znajomo, z projektem, który jest niezwykle podobny do tego, czego oczekujemy po Samsungu Galaxy S20 i OnePlus 8. Wygląda na to, że rok 2020 jest rokiem, w którym wszystkie telefony wyglądają tak samo. Te prototypy pokazują różne kolory, w jakich może pojawić się telefon, od oczekiwanych opcji, takich jak czarno-biały do bardziej interesujących tonów, takich jak migdałowy i niebieskawy.

Konstrukcja Huawei P40 może w rzeczywistości pochodzić bez zakrzywionego ekranu P30 Pro. Wyciek wydaje się być niepewny, więc może się mylić, ale widać było, że nowsze urządzenie jest trochę mniej zaawansowane w porównaniu z jego poprzednikiem. Widzieliśmy ochraniacze ekranu, które sugerują, że ekran będzie zakrzywiony, więc informacja o płaskim ekranie wydaje się być wątpliwa.

Widzieliśmy też przeciek obrazu z kamery Huawei P40. Tylna bryła wydaje się być w górnej lewej części pleców telefonu, tak samo jak w Huawei P30, i nie wydaje się też zbyt natrętna, przynajmniej w porównaniu z urządzeniami innych firm. Prototyp daje nam inny kąt i wygląda na to, że uderzenie może być równie długie, ale znacznie szersze, niż w P30.

Ale wiemy, co naprawdę chcesz wiedzieć, dokładne specyfikacje, i słyszeliśmy wiele plotek o specyfikacji kamery Huawei P40 Pro. Urządzenie ma podobno pięciokamerową matrycę składającą się z głównej migawki 64MP, kamery z zoomem 12MP (która ma ułatwić nawet 10-krotny zoom optyczny, co byłoby najlepsze w smartfonie) oraz ultraszerokokątnych, z detekcją głębokości i kamerami makro o nieokreślonej rozdzielczości.

Mówiąc, że oddzielny przeciek sugeruje, że główna kamera będzie miała 52MP, a fakt, że przecieki są ze sobą sprzeczne sugeruje, że nie powinniśmy jeszcze brać żadnego z nich za ewangelię.

To twierdzenie o 52MP zostało powtórzone, a źródło dodało, że wykorzysta technologię "Quad Bayer" do połączenia 16 pikseli w 1, co daje w rezultacie zdjęcia o wielkości zaledwie 3,25MP, ale z masywnym rozmiarem pikseli, który prawdopodobnie pozwoliłby na świetne ujęcia w słabym świetle.

Źródło powtórzyło twierdzenia o 10-krotnym powiększeniu obiektywu, mówiąc, że byłoby to możliwe dzięki zastosowaniu dwóch pryzmatów w mechanizmie, a nie pojedynczego pryzmatu, którego używają obecne soczewki peryskopowe w smartfonach.

Jedno z powyższych źródeł stwierdziło również, że baza Huawei P40 będzie miała cztery kamery tylne, zrzucając jedną z dwóch ostatnich, ale inna plotka sugeruje, że Huawei P40 będzie miał te same trzy kamery co Huawei P30.

Mamy co do tego zastrzeżenia, ponieważ nie byłoby sensu, aby urządzenie, które kładzie taki nacisk na fotografię, nie wprowadzało innowacji w dziale aparatów fotograficznych, ale być może Huawei ma coś innego w rękawie.

1. Nowy obiektyw kamery

Kiedy Huawei P30 Pro pojawił się z czterema obiektywami, był jednym z pierwszych smartfonów, które to zrobiły, a nawet trzy P30 były imponujące.

Ale teraz bardziej przystępne cenowo smartfony mają cztery aparaty fotograficzne, takie jak Honor 20, więc jednym ze sposobów, aby Huawei kontynuował swoją dominację w fotografii i wyróżniał się na tle konkurencji, byłoby dodanie kolejnego obiektywu.

Najlepszym wyborem dla tego dodatkowego obiektywu będzie "Action Cam" w stylu Motoroli One Action do nagrywania wideo, ponieważ kamery wideo to rzeczy, których nie widzieliśmy zbyt wiele w kamerach.

Obiektyw anamorficzny byłby również świetny do nagrywania wideo, ponieważ ten typ obiektywu jest używany przez profesjonalnych filmowców, ponieważ rejestruje materiał filmowy i rejestruje odblaski obiektywu, z innymi zaletami.

2. Ładowanie bezprzewodowe

Jest to coś, o co prosimy w każdym nowym telefonie, ponieważ jest to funkcja, która z czasem staje się coraz większa, ale bezprzewodowe ładowanie w Huawei P40 byłoby naprawdę użyteczną funkcją, która pasowałaby do jego statusu premium.

Mamy nadzieję, że ta funkcja zostanie dodana - Huawei P30 Pro miał bezprzewodowe ładowanie, podobnie jak Mate 20 Pro, więc prawdopodobnie jest to kwestia czasu, zanim Huawei wprowadzi tę funkcję do swoich telefonów.

3. Ulepszona technologia wyświetlania

Gdybyśmy mieli podsumować wyświetlacze Huawei P30 i P30 Pro, to byłoby "dobrze, nie dobrze" - OLED są HDR10, co jest dobre do oglądania treści, ale nic na konkurentach z QuadHD lub nawet 4K wyświetlaczy.

Huawei zawsze stara się być konkurencyjny w dziale aparaty fotograficzne, a do oglądania coraz bardziej zdumiewających zdjęć będziesz potrzebował coraz lepszych wyświetlaczy, więc sensownym byłoby, aby Huawei zaktualizował swoją ofertę.

Być może dzięki wyposażeniu Huawei P40 w technologię AMOLED na ekranie, QuadHD lub nawet 4K, Huawei mógłby wyprzedzić konkurencję.

4. Zachowaj nacięcie

Chcemy, aby Huawei P40 zachował nacięcie P30. Jest to coś kontrowersyjnego, więc zostań z nami tutaj - ale nie chcemy, aby Huawei podążał za trendem coraz bardziej dziwacznych alternatyw.

Powodem tego jest fakt, że obecnie nie ma lepszych rozwiązań problemu z kamerą skierowaną do przodu. Wycięcia na dziurki zajmują tyle samo, jeśli nie więcej miejsca, a wyskakujące kamery są sztuczką, która może być niewygodna, gdy jest dobrze wykonana, a bardzo irytująca, gdy nie.

Byłoby dobrze, gdyby Huawei mógł zmniejszyć nacięcie P30 Pro, które jest dość grube, ale P30 jest szczupły i nieszkodliwy w porównaniu z wieloma innymi telefonami. Lepiej to naśladować, niż próbować czegoś innego, co kończy się wypaleniem.

5. Przeprojektowany interfejs użytkownika

To będzie mniej kontrowersyjna opinia - chcielibyśmy, aby Huawei przeprojektował EMUI, swój własny interfejs użytkownika, w odpowiednim czasie dla Huawei P40.

Obecnie EMUI jest prawdopodobnie dość jaskrawa (niektórzy nazwaliby ją garnizonową), a do tego dochodzi do niej sporo nadmiaru wzdęć, które od razu można odinstalować. Chińscy producenci telefonów często mają UI, które są popularne w Chinach, ale nie tak bardzo gdzie indziej, a EMUI jest doskonałym przykładem.

Gdyby Huawei mógł odkurzyć ten UI dla Huawei P40 (co może być prostym zadaniem, jeśli telefon działa na Harmony OS), z pewnością byłoby to dużo przyjemniejsze w użyciu.

6. Jeszcze większa odległość zoomu kamery

Jedną z najbardziej imponujących funkcji aparatu Huawei P30 był cyfrowy i optyczny zoom dostępny w aparacie, ale chcielibyśmy być ponownie zachwyceni, gdyby zoom Huawei P40 został ulepszony.

Huawei P30 pozwalał na 3-krotny zoom optyczny i 30-krotny cyfrowy, a P30 Pro aż do 5-krotnego zoomu optycznego i 50-krotnego cyfrowego - to całkiem imponujący widok. Ale teraz, kiedy smartfony takie jak Oppo Reno 10x Zoom obsługują szalone 60x zoom (pomimo nazwy), Huawei będzie musiał wyciągnąć duże pistolety, aby zachować konkurencyjność.

Być może w modelach P40 i P40 Pro mogliśmy zobaczyć ulepszony teleobiektyw, a także lepszą liczbę megapikseli, dzięki czemu zoom cyfrowy daje mniej ziarnistych efektów.

7. Dwuobiektywowa kamera przednia

Smartfony Huawei są znane ze swoich tylnych matryc kamer, ale chcielibyśmy zobaczyć kamery Huawei P40 z przodu, aby umożliwić również zdjęcia konkurencji, a najlepszym sposobem dla Huawei, aby to osiągnąć byłoby posiadanie wielu kamer skierowanych do przodu.

Widzieliśmy to już w takich telefonach jak Samsung Galaxy S10 Plus, który ma dwie kamery z przodu, które "widzą" głębokość, aby dodać odpowiednie rozmycie tła. Gdyby było coś podobnego w nadchodzących telefonach Huawei, nawet tylko Huawei P40 Pro, dałoby to urządzeniu przewagę konkurencyjną.

8. Zwiększony stopień ochrony IP

Podczas gdy Huawei P30 Pro miał stopień ochrony IP68, co czyni go dość odpornym na wypadki (oznacza to, że jest odporny na kurz i może być zanurzony w wodzie do 2 metrów na pół godziny), P30 miał tylko stopień ochrony IP53, więc był chroniony przed kurzem i rozbryzgami, ale jeśli zanurzysz go w wannie wraz z P30 Pro, nie włączy się po tym czasie.

Chcielibyśmy, aby Huawei P40 stawiał opór swojemu partnerowi P40 Pro - nie lubimy martwić się o bezpieczeństwo naszego smartfonu przez cały czas, a jeśli P40 będzie pasował do ochrony P30 Pro, pomoże nam spać bezpiecznie i spokojnie w nocy (i nad wodą).

Paulina

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla