|   | 

Ile trwa wymiana wyświetlacza w iPhone X?

Można śmiało powiedzieć, że iPhone'y całkowicie opanowały rynek sprzętów i gadżetów elektronicznych. Sprzęt z logiem nadgryzionego jabłuszka bowiem ma w swojej ręce praktycznie każdy z nas. Niemniej jednak warto zauważyć, że tylko i wyłącznie niektóre modele iPhone'ów mogą poszczycić się rekordową sprzedażą. Jednym z nich z całą pewnością jest iPhone X. Ten model smartfona od amerykańskiego potentata jakim jest Apple na krótko po swojej premierze spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony praktycznie każdego użytkownika. Cechuje się on nie tylko dobrymi parametrami, gdyż działa w oparciu o jeden z najpotężniejszych procesorów. Zostało w nim zastosowane autorskie rozwiązanie od Apple, czyli procesor Apple Bionic. To właśnie dzięki niemu telefon ten jest tak niesamowicie wydajny i co więcej, działa bez zarzutów nawet w momencie, gdy musi on obsłużyć kolosalną liczbę żądań. Co więcej iPhone X to również model telefonu, który zachwyca swoim minimalistycznym wyglądem i designem. Bez wątpienia telefon ten jest warty uwagi. Niemniej jednak ma on także swój słaby punkt i bez wątpienia można powiedzieć, że jest nim wyświetlacz. Śmiało można stwierdzić, że szybka to bez wątpienia słaby punkt w absolutnie każdym telefonie. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, a staje się ona popękana lub co gorsza nawet i porysowana. Z całą pewnością nie jest to wymarzona sytuacja dla żadnego z użytkowników. Wobec tego kiedy konieczna jest wymiana wyświetlacza iPhone X i ile taka naprawa będzie trwać?

Kiedy niezbędna jest wymiana wyświetlacza w iPhone X?

Posiadając w ręce tak drogi model telefonu jakim jest Apple i model iPhone X z pewnością każdy z nas dołoży wszelkich starań ku temu, by jak najskuteczniej o niego zadbać. Niemniej jednak nie da się ukryć, że jeśli nie pokryjemy wyświetlacza dodatkową ochroną w postaci szkła hartowanego, to będzie on narażony na porysowania i pęknięcia. Zbita szybka w iPhone X oczywiście nie zawsze musi być powodem do jak najszybszej wymiany. Często bowiem powierzchowne rysy i pęknięcia nie determinują tego, że telefon staje się całkowicie bezużyteczny. Niemniej jednak nie da się zaprzeczyć, że znacznie mogą one obniżyć komfort korzystania z niego i nieco utrudniać rozczytanie tego, co znajduje się na wyświetlaczu. Jednak w jakich przypadkach nie obejdzie się bez wymiany szybki w iPhone X? Otóż mowa tu przede wszystkim o sytuacji, w który pod pęknięciem ekranu doszło do tak zwanego wylewu. Mowa tu o sytuacji, w której cały ekran zgodnie pokrywa się czarną plamą, a tym samy- choć działają inne funkcjonalności w iPhone X, to jednak dalsze użytkowanie telefonu nie jest już możliwe. Co więcej wymianę wyświetlacza na nowy warto również rozważyć w momencie, kiedy pęknięcia przybrały formę pajęczej sieci. Wówczas korzystanie z telefonu jest niezwykle mocno ograniczone, a to znacznie obniża także i komfort użytkownika.

iPhone X

Jaki jest koszt wymiany?

Z pewnością wielu użytkowników iPhone X w momencie, kiedy zauważą, że wyświetlacz ich smartfona nadaje się już tylko i wyłącznie do wymiany, za wszelką cenę będą chcieli taką naprawę przeprowadzić samodzielnie. Boją się oni bowiem kosztów, jakie im przyjdzie ponieść za wykonanie wyświetlacza w profesjonalnym serwisie. Jednak samodzielne próby wymiany nie tylko skończą się utratą gwarancji, ale jednocześnie mogą sprawić, ze telefon zostanie jeszcze bardziej uszkodzony. W tym wypadku o wiele lepiej zgłosić się do profesjonalnego serwisu jak np. https://ibroken.pl/wymiana-wyswietlacza-iphone-x/ . Choć większość z nich samodzielnie ustala swoje cenniki, to jednako orientacyjny koszt wymiany wyświetlacza wynosi od 200 do nawet 500 złotych.

 Ile trwa wymiana?

Warto zauważyć, że wymiana wyświetlacza iPhone X nie jest usługa, która jest wykonywana "od ręki". Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy umówimy się w serwisie na odpowiedni dzień i godzinę. Niemniej jednak wymiana wyświetlacza nie jest również procesem, który będzie trwał w nieskończoność. Zwykle telefon będzie do odebrania na drugi dzień lub nawet w przeciągu kilku godzin- o ile będziemy mieć szczęście.

Jak dbać o iPhone X?

Dbanie o iPhone X, a raczej o jego wyświetlacz jest niezwykle proste. Przede wszystkim warto zainwestować w dodatkową ochronę ze szkła hartowanego, a także w solidną obudowę. Dzięki temu będzie można chronić zarówno przód jak i także tył telefonu. Wszelkie naprawy i ewentualne usterki, powinny być również usuwane tylko i wyłącznie w serwisie, a nie na własną rękę. Warto o tym pamiętać.

Adrian

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla