|   | 

Kabel do telefonu. Gdzie znaleźć informację o tym jakiego kabla potrzebujesz?

Choć obecnie telefony są bezprzewodowe, to wciąż wymagają ładowania czy choćby przegrywania na nie lub z nich różnych plików. Do tego celu należy mieć oczywiście kabel. Jednak czy jego zakup jest taki prosty i oczywisty?

Co warto wiedzieć o kablach do telefonów?

Kabel do telefonu: to musisz wiedzieć przed zakupemWażnym pod względem praktycznym aspektem, na który warto zwrócić uwagę kupując kabel do telefonu jest jego długość. Tutaj należy zastanowić się nad tym do jakich celów będzie on używany. Jeśli potrzebujemy kabla wyłącznie do power banka to może być on krótki. Jeśli natomiast zależy nam na ładowaniu telefonu przez ładowarkę, lepiej postawić na dłuższy kabel, który pozwoli podpiąć ją do każdego kontaktu i położyć go na stoliku czy swobodnie z niego korzystać. Długi kabel do telefonu przydatny jest także podczas ładowania w samochodzie lub korzystania z nawigacji podczas jazdy, gdy telefon zwykle umieszony jest na specjalnym uchwycie na przedniej szybie auta. Kolejną ważną kwestią jest końcówka kabla. Różne telefony mogą mieć bowiem inne wejścia ładowania, a w sklepie bez problemu znajdziemy kilka rodzajów kabli. Warto więc sprawdzić czy będziemy potrzebować "USB - C" czy może "USB - A". W produkowanych obecnie telefonach najpopularniejszym wejściem jest "USB - C". Jednak jeśli posiadamy starszy telefon najlepiej przed zakupem sprawdzić jak fachowo określane jest wejście ładowania. Inna istotna kwestia, nad którą zastanawia się wiele osób przed zakupem kabla to jego marka. Czy powinien być tej samej firmy, z której posiadamy telefon? Oczywiście, że nie jest to wymogiem. Solidny kabel do telefonu można swobodnie kupić z innej marki niż ta, która wyprodukowała smartfona. Wystarczy postawić na sklep, który zajmuje się sprzedażą kabli dobrych firm. Istnieją bowiem marki specjalizujące się w produkcji kabli USB, dzięki czemu można nabyć nawet lepszy kabel niż ten, który był oryginalnie dołączony do telefonu. Wiąże się to przede wszystkim z jakością wykonania. Kabel do telefonu z porządnych materiałów znacznie dłużej "przeżyje". Wobec tego czy warto wydawać na kabel duże pieniądze? Jeśli chcemy go używać intensywnie i długo to zdecydowanie warto zainwestować. Nawet jeśli będzie to większy wydatek to otrzymamy z niego ogromne profity w postaci kabla działającego dobrze przez lata, a w perspektywie czasu okaże się, że warto było wydać pieniądze.

Kable USB do telefonu: co zrobić, żeby miały dłuższa żywotność?

Częsta konieczność wymiany kabli USB jest po prostu męcząca i problematyczna. Jednak czy zawsze kiedy kupujemy kabel do telefonu musimy liczyć się z tym, że po kilku miesiącach użytkowania trzeba będzie go wymienić? Oczywiście, że nie, jeśli tylko odpowiednio o niego zadbamy. Nawet solidny kabel do telefonu powinien być odpowiednio przechowywany. To podstawa dbania o kable USB, bo większość z nich po prostu nie ma etui, a my trzymamy je wraz z mnóstwem innych kabli i pozwalamy się plątać, a przez to także szybciej niszczyć. Dlatego warto zainwestować w etui na kable. Pozwala ono na trzymanie ich osobno, najczęściej przez wpinanie lub zwijanie kabli. Dzięki niemu nie trzymamy wszystkich kabli różnej długości razem w szufladzie i nie narażamy ich na szybkie niszczenie. Etui to także wybawienie dla tych, którzy mają problem z gubieniem rzeczy, a przecież kabel do telefonu bardzo łatwo zgubić. Trzymając kabel w etui o wiele łatwiej będzie Ci go znaleźć. Na dodatek jeśli posiadasz mniejszy kabel możesz przyczepić etui z nim bezpośrednio do telefonu, dzięki czemu zawsze będziesz mieć go przy sobie. Wspomniana wcześniej długość kabli jest istotna także pod względem samego dbania o nie. Jeśli nie potrzebujesz długiego kabla to po prostu go nie kupuj. Im krótszy kabel tym łatwiej będzie Ci utrzymać jego żywotność dłużej. Taki kabel możesz nosić w małym etui, a nawet kiedy wrzucisz go do szuflady z innymi kablami to nie powinien się zaplątać. Kablom szkodzi nie tylko plątanie ich wzajemnie, ale przede wszystkim nadmierne naprężanie czy skręcanie. Dlatego po zakończeniu ładowania nie należy ściśle zawijać kabla wokół ładowarki - oczywiście możemy go okręcić, ale tak by był swobodny. Nie należy także stawiać na kablach ciężkich przedmiotów. Wydaje się to oczywiste, jednak trzymając kable podłączone do przedłużacza obok biurka, bardzo łatwo o najechanie na nie krzesłem.

Kabel do telefonu powinien być odpowiednio wybrany i eksploatowany. Kiedy postawimy na produkt solidnej firmy, a później będziemy o niego dbać, to bez problemu posłuży nam przez lata.

Adrian

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla