|   | 

Najczęstsze usterki Apple iPhone

Nawet najdroższe i najlepiej zaprojektowane urządzenia mogą mieć wady. Mimo wszelkich starań producentów i stosowania nowoczesnych technologii podczas produkcji, w urządzeniach marki Apple, takich jak iPhone, wciąż mogą pojawić się usterki. Częstymi przyczynami awarii są zarówno oprogramowanie, jak i podzespoły.

Jakie są najczęstsze problemy z iPhonem?

Urządzenia Apple najczęściej mają wady zaraz po wypuszczeniu na rynek. Czasami wada wynika z niedopatrzenia Apple, innym razem jest spowodowana specyfikacją urządzenia. Możliwe jest szybkie usunięcie wad produkcyjnych w iPhone'ach, które zostały wykryte tuż po premierze danego modelu. Pozwala to na wypuszczenie nowego urządzenia bez wcześniej zidentyfikowanych wad.

Użytkownicy iPhone'ów najczęściej jednak zgłaszają takie niedogodności jak:

  • Czas pracy na baterii jest bardzo krótki
  • Ekran, który nie reaguje na dotyk
  • Problemy z głośnikiem
  • Przegrzewanie się urządzenia.

Ponadto w iPhone'ach mogą występować usterki mechaniczne, takie jak pęknięty obiektyw lub uszkodzony wyświetlacz.

iPhone - wady fabryczne i inne typowe usterki

Urządzenia marki Apple, takie jak iPhone, znane są z tego, że mają podobne usterki. Jest to głównie spowodowane pęknięciem szkła lub obiektywu. Dzieje się tak, gdy urządzenia są upuszczane z wysokich miejsc, a szkło ochronne lub etui nie zapobiegło uderzeniu. Naprawa uszkodzonego szkła w telefonie jest bardzo prosta. Stanowi ono bowiem zarówno element dekoracyjny, jak i chroni wnętrze urządzenia przed zabrudzeniami. Konieczna jest wymiana uszkodzonej części na nową. Znacznie poważniejsze są usterki związane z soczewkami.

Zalanie to kolejna częsta przyczyna napraw iPhone'a. Użytkownicy często nieostrożnie obchodzą się ze swoimi urządzeniami, a co gorsza, pozostawiają je w przypadkowych miejscach. Dlatego rozlania są tak samo częste, jak upadki z wysokich miejsc.

Jak naprawić niedziałające podświetlenie wyświetlacza iPhone'a? Dowiedz się więcej na https://smartwatchebeztajemnic.pl/blog/qdal/jak-naprawic-niedzialajace-podswietlenie-wyswietlacza-iphonea.html

iphone

iPhone - częste awarie baterii. Jak do nich dochodzi i jak je usunąć?

Bateria to częsty problem w iPhone'ach. Zbyt wiele aplikacji i duże wyświetlacze mogą powodować nadmierne zużycie baterii. Uszkodzona bateria może stanowić zagrożenie zarówno dla telefonu, jak i jego właściciela. Specjaliści będą potrzebni w przypadku wykrycia poważniejszych objawów uszkodzenia, takich jak puchnięcie czy samoistne wyłączanie się urządzenia. Wybrany przez Ciebie model powinien być podstawą do zakupu nowej baterii. Pozwoli to na korzystanie z telefonu bez obaw o jego nagłe rozładowanie.

Częste problemy iPhone'a w różnych modelach

Urządzenia marki Apple, takie jak iPhone, mogą mieć wady fabryczne, które znacznie różnią się między poszczególnymi modelami. Układ dźwiękowy w iPhone 7 i 7 Plus był wadliwy, powodując dyskomfort podczas prowadzenia rozmów telefonicznych w trybie głośnomówiącym. Dźwięk był również zniekształcony, co utrudniało słuchaczowi zrozumienie, co się do niego mówi. Telefony te wyróżniały się również problemami spowodowanymi przez wyjątkowo głośny procesor. Wielu użytkowników skarżyło się, że urządzenie potrafiło bez ostrzeżenia przełączać się między trybem normalnym a samolotowym. Powodowało to wiele irytacji, szczególnie u osób, które czekały na ważne połączenia, a nie mogły się do nich dodzwonić ze względu na ustawienia.

Modele iPhone 8 i 8 Plus miały swoje wady. Najczęstsza wada fabryczna zgłaszana w tych urządzeniach to problem ze szczelnością obudowy. Zdarzało się, że przeciekała ona podczas ładowania.

iPhone SE jest najmniej wadliwym modelem pod względem wad fabrycznych. iPhone SE jest najmniej wadliwym modelem pod względem zgłaszanych wad fabrycznych. Użytkownicy są jednak na ogół bardzo zadowoleni z ogólnego wyglądu. Pojedyncze egzemplarze mogą mieć problemy z żywotnością baterii. Istnieje możliwość wymiany urządzenia w centrum serwisowym.

Jak naprawić urządzenie?

Ważne jest, aby pamiętać, że urządzenia takie jak iPhone'y nie są przeznaczone do samodzielnej naprawy. Potrzebne będą do tego odpowiednie umiejętności i sprzęt. Możliwe jest odzyskanie danych z uszkodzonych wyświetlaczy LCD i wgranie ich do podzespołu zastępczego przy profesjonalnym podejściu. Jeśli spróbujesz naprawić go samodzielnie, możesz spowodować jeszcze większe szkody.

Większość usterek iPhone'a może być łatwo naprawiona przez serwis Apple. Możemy Ci pomóc, jeśli zależy Ci na czasie i potrzebujesz profesjonalnego wsparcia. Mamy wieloletnie doświadczenie w branży i potrafimy szybko i profesjonalnie naprawić każdy problem z Twoim iPhonem. Większość usterek naprawiamy przy użyciu oryginalnych części importowanych bezpośrednio od producenta.

Paulina

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla