|   | 

Smartfony Xiaomi coraz popularniejsze w Polsce

Wydawało się jeszcze do niedawna, że znalezienie sprzętu solidnego, a przede wszystkim smartfonów, z bardzo solidnymi podzespołami w niskiej cenie, jest raczej niemożliwe. Jednak na polskim rynku pojawiła się firma o nazwie Xiaomi. Oferuje ona modele telefonów, które dorównują śmiało światowym gigantom. Są one także dostępna na absolutnie każdą kieszeń. To właśnie dzięki „chińskiemu Apple” zmieniło się znacznie spojrzenie ludzi na urządzenia chińskie. Jeszcze nie tak dawno były one kojarzone z bardzo niską ceną, ale jednocześnie ze słabą jakością. Urządzania marki Xiaomi to tak naprawdę synonim najwyższej klasy podzespołów zastosowanych, wysokiej jakości, niebanalnego designu oraz oczywiście niskiej ceny. Smartfony te posiadają także świetną techniczną specyfikację. Dlatego właśnie warto się im przyjrzeć nieco bliżej.

Pokochaliśmy zdecydowanie smartfony, które są produkowane przez Xiaomi. Producent chiński może się pochwalić wynikiem naprawdę świetnym, który udało mu się osiągnąć w Polsce.

Sprzedaż w Polsce smartfonów w czwartym kwartale 2019 roku

Jak wynika z danych, które są opublikowane przez IDC, w ciągu trzech ostatnich miesięcy ubiegłego roku, Polacy kupowali najczęściej telefony marki Samsung. Nie powinno to raczej być specjalnie żadnym zaskoczeniem. Firma południowokoreańska, nie licząc tak naprawdę kilku kwartałów, już pozostaje od dłuższego czasu prawdziwym liderem na naszym rynku.

Flagowce, które oferują możliwości topowe, rozpoznawalne logo, a do tego naprawdę niezłe modele ze średniej oraz niskiej półki, wpływają pozytywnie na popularność. Samsung miniony rok zakończyć z imponującym wynikiem 32,3 procent, a więc niemal co trzecie smartfon kupiony należał właśnie do Koreańczyków. Musimy przyznać, że jest to wynik naprawdę imponujący.

Ciekawie naprawdę zrobiło się na kolejnych miejscach podium. Huawei, któremu się nieraz udawało nawet prześcignąć Samsunga, pochodzić się musi ze znacznym spadkiem zainteresowania. Jakby tego było mało na miejsce drugie wskoczyło Xiaomi. Huawei został zepchnięty na trzecią pozycję.

Co jak co, ale spełniły się bardzo ambitne założenia Xiaomi i to naprawdę wcześniej niż w ogóle zakładano. Dowiedzieliśmy się w listopadzie, że producent ten chce być drugim na polskim rynku smartfonów największym graczem. Firma osiągnąć miała to w roku 2020. Jednak problemy Huawei oraz strategia opierająca się na urządzeniach, które oferują świetny stosunek jakości do samej ceny, a  także marka coraz bardziej rozpoznawalna, to musiało wszystko w końcu zadziałać. Rywal pochodzący z Chin został pokonany.

Xiaomi jest coraz popularniejsze

Chiński producent już dużo wcześnie odnotowywał naprawdę spore wzrosty sprzedaży w naszym kraju. W ubiegłym roku Xiaomi odskoczyło wyraźniej Apple, umacniając swoją pozycję na ostatnim miejscu na podium. Firmie udało się wreszcie dotrzeć do klienta masowego oraz wyrobić także opinię producenta, który sprzedaje naprawdę bardzo dobre urządzenia i to w niskiej cenie.

Xiaomi świetnie sobie oczywiście radzi nie tylko w naszym kraju. Jest to czwarty największy producent na świecie. Nawet podbija bogatą Zachodnią Europę.

Marcin

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla