|   | 

Uchwyt samochodowy - narzędzie dla osób, które lubią być non stop w drodze

Już od dawna nie sięgamy po telefony komórkowe jedynie po to, aby wykonywać za ich pośrednictwem połączenia. Dziś zmieniły się one w szybkie wyszukiwarki, aparaty fotograficzne, a w trakcie pokonywania długich tras – w przenośne narzędzia nawigacyjne. Takie wykorzystanie telefonu cieszy się największą popularnością wśród kierowców. Jest przy tym popularne zarówno wśród tych, którzy jeżdżą autami regularnie, jak i wśród tych, którzy zasiadają za kierownicą od czasu do czasu. Aby korzystać z nawigacji samochodowej bez przeszkód, warto zainwestować w odpowiedni sprzęt. Na takie miano zasługuje uchwyt do telefonu.

Uchwyt samochodowy - bezpieczny smartfon podczas podróży

Uchwyty samochodowe to niewielkie narzędzia, które dziś są dostępne w szczególnie dużym wyborze. Nie zajmują wiele miejsca, charakteryzują się jednak solidnością wykonania i wysokim poziomem bezpieczeństwa. Odporne na uszkodzenia są w stanie przytrzymać telefon na odpowiedniej wysokości, a ich coraz większa mobilność sprawia, że także podczas jazdy można nieznacznie zmieniać ułożenie urządzenia choćby po to, aby chronić ekran przed promieniami słonecznymi.

Jeszcze nie tak dawno ich wybór był mocno ograniczony. Co więcej, osoby chcące kupić solidne uchwyty samochodowe, musiały liczyć się z tym, że zakup nie będzie tani. W Internecie nie brakowało też historii osób, którym telefon wypadł z uchwytu podczas jazdy doprowadzając do mniej lub bardziej spektakularnych strat. Na szczęście, dziś nie musimy się już martwić o niedobór tego rodzaju rozwiązań i ewentualne trudności związane z korzystaniem z nich. Uchwyty są coraz solidniejsze, a i ich wybór jest w stanie zaimponować nawet najbardziej wymagającym odbiorcom.

W czym pomaga uchwyt samochodowy?

W przeciwieństwie do wielu innych akcesoriów w autach, uchwyty samochodowe mają bardzo konkretne przeznaczenie. Kupujemy je przede wszystkim po to, aby przymocować do nich telefon i bez przeszkód korzystać z nawigacji samochodowych. Jeszcze nie tak dawno, w sprzedaży dominowały modele dostosowane do jednego tylko modelu telefonu. Dziś jednak można je wybierać także wtedy, gdy nie jest się osobą wierną jednej marce i często lawiruje się między sprzętem osobistym i służbowym. Co więcej, coraz częściej w sprzedaży możemy znaleźć także uchwyt samochodowy, w którym można będzie umieścić nie tylko telefon, ale również tablet. Ten ostatni rodzaj uchwytów może zresztą pełnić także dodatkowe funkcje stając się choćby podpórką dla ekranu, na którym wyświetla się bajki dla podróżujących samochodem dzieci.

Uchwyt samochodowy na telefon

Jak wybrać model, który spełni oczekiwania?

Nietrudno się domyślić, że poziom zadowolenia z uchwytu samochodowego jest w dużym stopniu uzależniony od tego, jaki rozmiar będzie posiadać tego rodzaju rozwiązanie. Trudno uznać przecież za atrakcyjny model, który nie będzie w stanie utrzymać w ryzach telefonu, z którego mamy w planie korzystać. Warto jednak pamiętać, że nie jest to wcale jedyny czynnik, na który powinniśmy zwracać uwagę. Nie mniej ważny jest sposób instalowania uchwytu.

Największą popularnością cieszą się nadal te modele, które instaluje się na szybie wykorzystując w tym celu przyssawkę. Nie tylko one są jednak chętnie wybierane przez kupujących. Osoby potrzebujące uchwytów samochodowych stawiają także na modele instalowane do slotu CD, a także te, które można przyczepić na kratce nawiewu. Każdy sposób mocowania ma swoje wady i zalety. Przyssawki okazują się mało wytrzymałe, a zainstalowanie zbyt dużej nawigacji na szybie może doprowadzić do ograniczenia widoczności. Z kolei uchwyty mocowane do slotu CD często utrudniają wykorzystywanie środkowego panelu. Wybór optymalnego sposobu mocowania uchwytu powinien więc uwzględniać przede wszystkim nasze indywidualne preferencje.

Szukając uchwytu idealnego dla siebie warto też pamiętać, że powinien być on wykonany z wysokiej klasy materiału. W szczególny sposób odradza się zakup tanich uchwytów z plastiku. Często już po pokonaniu kilkudziesięciu kilometrów autem można zaobserwować na nich pierwsze uszkodzenia. 

Gdzie kupić uchwyt samochodowy?

Szukając dobrego sklepu, w którym sprzedawane są uchwyty samochodowe, nie warto ograniczać się do stacjonarnych punktów sprzedaży. Strzałem w dziesiątkę może okazać się też zakup przez Internet. Uchwyty sprzedawane w sieci charakteryzują się przystępnymi cenami, za ich analizą przemawia jednak również ich imponujący wybór. Plusem zakupów w sieci jest także staranny opis każdego modelu pozwalający na szybkie uzyskanie odpowiedzi na ewentualne pytania i wątpliwości. Sprawdź uchwyty samochodowe na stronie sklepu hamamobile.pl/uchwyty-samochodowe.

Marcin

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla