|   | 

Czym kierować się przy wyborze ładowarki indukcyjnej?

Urządzenia bezprzewodowe już od dłuższego czasu cieszą się sporym uznaniem na rynku. Praktycznie większość ładowarek do urządzeń mobilnych aktualnie posługuje się standardem micro USB, natomiast bezprzewodowe ładowarki dają ogromną wygodę. Jak działa takie urządzenie? Kiedy zastosować ładowarkę indukcyjną? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Ładowarka indukcyjna - działanie

Ładowanie indukcyjne bazuje na standardzie QI, który ma za zadanie zagwarantować kompatybilność z urządzeniami mobilnymi. Zjawisko to zostało opisane przez Teslę, który wskazywał, że prąd przepływający przez cewkę nadawczą wytwarza pole elektromagnetyczne, które ma na celu indukować napięcie w cewce odbiorczej, jaką umieszczono w telefonie. 
Warto zauważyć, że indukcyjne ładowanie nie jest całkiem bezprzewodowe, gdyż samą ładowarkę na początku należy podłączyć do gniazdka. Telefon w tym przypadku powinien leżeć w bliskiej odległości na płytce, co umożliwi skorzystanie z tej metody ładowania. Bardzo dobrze ta opcja sprawdzi się w biurach, gdzie konieczne jest korzystanie z naładowanego telefonu. 

Kiedy warto zastosować ładowarkę indukcyjną?

Szybkie ładowanie baterii w telefonie wielu osobom znacząco ułatwia życie i stanowi spore udogodnienie. Jednakże nie każdy model smartfona może korzystać z takiego ładowania - obecnie konkretna grupa sprzętów jest fabrycznie przystosowana do takiej czynności. W trakcie wyboru idealnego smartfona zwróćmy zatem uwagę na to, czy zyskamy możliwość ładowania indukcyjnego. Jeśli nie będzie takiej możliwości, skorzystać możemy z dokupienia nakładek, które są odpowiednie do korzystania z ładowarki indukcyjnej. Przed zakupem jednak sprawdźmy, czy dany telefon nadaje się do zastosowania nakładki - umieszczona ona zostaje pod obudową, co niekiedy uniemożliwia szczelne zamknięcie. Ładowarkę tego typu warto zastosować wtedy, gdy zależy nam na komfortowym i sprawnym ładowaniu telefonu. 

Zakup ładowarki indukcyjnej

Na rynku znajdziemy różnorodne oferty, które różnią się między sobą. W trakcie wyboru ładowarki indukcyjnej konieczne jest zwrócenie uwagi na kilka aspektów:

  • Kształt ładowarki - w tym przypadku mamy do wyboru prostokątny kształt lub okrągły.
  • Materiał, z jakiego wykonano ładowarkę - tutaj istotne jest postawienie na solidny oraz trwały materiał, który wpłynie na długie użytkowanie sprzętu. Powierzchnia powinna odznaczać się antypoślizgowością, co zabezpieczy przed upadkiem. 
  • Wygląd urządzenia - okazuje się, że bezprzewodowa ładowarka może stanowić doskonałe urozmaicenie w biurze lub w domu. Kwestie estetyczne są zatem mile widziane. 
  • Marka - zakup produktu od znanego i renomowanego producenta pozwoli nam zyskać pewność, że wybraliśmy najlepsze rozwiązanie. Nie zapominajmy o tym, że nie trzeba kupować ładowarki tego samego producenta co telefon. 
  • Rozmiar ładowarki i powierzchni aktywnej - to kluczowa kwestia, której nie można pominąć. Wygodniejsze użytkowanie zapewni nam większa powierzchnia, zwłaszcza jeśli posiadamy spory telefon. 
  • Natężenie ładowania, mające wpływ na tempo ładowania baterii.
  • Miejsce ładowania - coraz częściej spotykane są nie tylko ładowarki przeznaczone do pomieszczeń w domu lub biurze, lecz także podpinane do gniazdka zapalniczki w aucie. 
  • Opcje i wyposażenie, które maj za zadanie ułatwić użytkowania (budzik, zegarek, wyświetlacz LED/LCD, dioda).
  • Cena - dla wielu klientów to kwestia priorytetowa. Koszt zakupu zależy od danej marki oraz parametrów, jakimi cechuje się sprzęt. 

Marcin

Zobacz również

KURTmedia to strona poświęcona najnowszym technologiom. Na naszym serwisie znajdziesz wszystko od smartfonów, smartwatchów, laptopów, po sprzęt do biura czy konsole. Śledź nas i bądź na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Cytat

I don’t care that they stole my idea… I care that they don’t have any of their own.

Nikola Tesla